Arşiv

Karşılaştırma: Beş 5.1 ve 6.1 Hoparlör Seti

Yeni ve daha iyi ses kartları ve bütünleşik yongasetleri sayesinde, nihayet PC’de ses hakettiği yeri almaya başladı. Logitech, Creative Labs ve Altec Lansing, PC’nin ses becerilerinden tam faydalanabilmeniz için, kulağa daha fazla hitap eden, güçlü 5.1 ve 6.1 hoparlör setleri sunuyor.

Creative Labs Audigy 2: PC’nizdeki Prima Donna!

Ses işinin ustası yeniden sahnede! Creative, her sene yılın bu zamanında yeni bir ses kartını piyasaya sürmekten geri durmuyor. Bundan bir önceki ürünleri olan Audigy, zaten birçok yeni özelliği de beraberinde getirmişti. Peki Audigy 2’de yeni ne var? Cevap gayet açık ve net: DVD Audio, 24 bits/192 kHz ses ve 24 bits/ 96 kHz kayıt kalitesi, 6.1 ses, Dolby Digital EX çözücü ve THX sertifikası!

Archos Jukebox Multimedia: Video Walkman

Archos taşınabilir çevre birimlerinde, özellikle de sabit diskli taşınabilir MP3 çalarlarda uzman bir firma. Jukebox Multimedia modeliyle Archos bir teknolojik engeli daha aşıyor – bu ürün sadece MP3 dosyalarını değil MPEG4 formatındaki videoları da çalıyor!

Karşılaştırma: 21 ve 22 inçlik 7 CRT Monitör

Artık 17 hatta 19 inç monitörler ortalama kullanıcılar arasında bile yaygınlaşırken, daha büyük monitörler hala profesyonel grafik işleri için uygun görülüyor. 21 ve 22 inç monitörlerin pek kısıtlı bütçelere göre olmadığı bir gerçek ancak artık giriş seviyesi bir 21" modeli uygun fiyata bulmak da mümkün. Bu durumda ise şu soru gündeme geliyor: 21" veya 22" monitöre geçmeye değer mi?

Özel İnceleme! Creative Labs’dan Jukebox 3

İki yıl önce Creative Labs ilk Jukebox ürünü çıkartarak bütün bilgisayar kullanıcılarına bir sürpriz yapmıştı. İşte bu ay bu ürün yelpazesinden Jukebox 3’ü de çıkardılar. Yeni Jukebox eskisinden çok daha güçlü ve birçok yeni gelişmeyi barındırıyor. SB1394 yuvası, 20GB sabit diski ve MP3 encoding özelliği var. Madem bu kadar uğraşmışlar, biz de dip-köşe inceleyelim dedik.

Creative Labs Extigy: Sesler Dışarı!

Pek çok anakart üreticisi ses yongasetlerini anakartlara dahil etme eğiliminde ancak Creative Labs tam tersine ses kartını PC’nin dışına çıkartıyor ve bir USB portuna bağlıyor. Extigy aslında hibrid bir ürün: Audigy ve harici bir AC-3 çözücünün arasına düşüyor. Nasıl mı? İşte böyle…

Karşılaştırma: On iki 19" CRT Monitör

LCD monitörler 2001 yılında emsalsiz bir başarı yakalamış olmasına rağmen, yine de çok satılan bir cihaz olmadı. Eski dostumuz CRT hala hayatta! Fakat resim görüntülemede konfor ve kalite hala temel iki faktör olduğuna göre, 19&quot düz ekran monitörler için küçük bir karşılaştırmanın ve teknolojinin yeni bir değerlendirmesini yapmanın tam zamanı. İşte başlıyoruz…