Arşiv

Intel İşlemcilerin Ateşi Suyla Düşürüldü

Bilgisayarınıza bir sulu soğutma sistemi takmak kağıt üstünde akıllıca görünüyor, fakat bu işlemi yapmak gerçekten sıkıntı verici. Intel’in referans soğutucu üreticisi Sanyo Denki, daha kolay ve sorunsuz kurulumlar için bu konunun üzerine gidiyor.

Düşük Güç Tüketimi İçin AthlonXP’de Hızdüşürme

Düşündüğünüzden daha kolay. Bir kaç basit ayarla AthlonXP’nizi gerekli olmadığı zaman 300 MHz’ye kadar inebilen taşınabilir bilgisayar işlemcisine dönüştürebilirsiniz. Ayrıca bu yazıda geçen ve güç tüketimini düşüren ayarların neden Pentium 4’te çalışmadığını da anlatacağız.

AMD Opteron 250 Intel Xeon 3.6 GHz’ye Karşı

AMD Opteron 250 iş istasyonu alanında her geçen gün biraz daha güven kazanıyor. Fakat şimdi bir rakibi var, 2.6 GHz saat hızına ve E7525/Tumwater platforma sahip Intel’in yeni Xeo işlemcisi satışa çıktı. Acaba Intel’in bu yeni işlemcisi AMD Opteron 250’nin elindeki pazar payını alabilecek mi?

A4Tech Media Desktop ve Fare Kabloyu Kesti

Tayvan’dan A4Tech kablosuz aygıtlarıyla ortalığı karıştırdı. Bizler de markanın programlanabilir MediaWEB Desktop, Office 8K çokluortam fare ve kablosuz dizüstü bilgisayar faresi ürünlerine bir göz attık.

Intel’in 925XE Yongasetine ve FSB1066’ya Kısa Bir Bakış

Corsair, Crucial ve Samsung çoktan DDR2-667 bellekleri üretmeye başlarken, Intel, 266 MHz FSB sunan ve 3.73 GHz hızındaki Pentium 4 720 için temel oluşturacak 925XE yongasetini bu çeyrekte duyurmaya hazırlanıyor. Bizde FSB hızında ki artışın getirdiklerine kısaca bir baktık. Ayrıca 280 MHz FSB ve DDR-730 ile de denemelerimiz oldu.

Intel Geleceğe İlişkin Yaklaşımını 775 ile Belli Etti

Intel’in yeni işlemciler dünyasına hoşgeldiniz. Günümüzün tartışmasız en ihtiraslı işlemci ve yongaseti mimarisi Intel 775, dokuz adet işlemci içeriyor. Ses, görüntü teknolojisi, veri depolama ve diğer uygulamalar alanında gelişmiş özelliklerle Intel, "sayısal ev dünyasının" temel direği olma yolunda önemli bir adım atıyor. Bunun yanında THG’nin gerçek-ve-denenmiş ölçümleri, çok milyon dolarlık tanıtım ve reklam dünyasının ortasında, hızaşırtmacılar (overclockers), oyun severler ve bilgisayar meraklıları için gerçeklere dair kısa bir bakış sağlıyor.

Computex 2004: 3. Gün

Computex ile ilgili yazılarımızın üçüncü gününde yine görülecek ve yapılacak çok şey vardı. Corsair’ın son düşük-gecikmeli DIMM’leri, NVIDIA’dan MXM görüntü modülü standartı, FI’den yeni medya-merkezi PC’ler ve TwinMOS’dan CF kartları görülecekler listeminizin sadece bir kısmı.

Computex 2004: 2. Gün

BMW’ye benzeyen kasalar, ufak biçim faktörlü çift Opteron işlemcili PC, çift soket Athlon anakart, yeni bellek araçları bolluğu ve çift-katmanlı DVD yazıcılar: THG Computex’i kapsayan yazılarına ve en iyi ve en parlak PC teknolojilerini aktarmaya devam ediyor.

Computex 2004: 1. Gün

Anakara Çindeki yeni SARS salgını raporlarına rağmen, Computex 2004’de atmosfer görüp dokunabileceğiniz bir çok güzel şeyler ile birlikte oldukça iyimser. AMD yeni Soket 939 mimarisini açıklıyor, Abit, Ali, Asus ve VIA’dan yeni anakartlar, Acer’dan yeni kasalar ve daha fazlası

AMD Soket 939 Daha Çoğunu Sunuyor

AMD yeni çift kanal Soket 939 Athlon64 altyapısını, yeni Intel mimarisinin çıkışından sadece birkaç hafta önce tanıttı. AMD’nin Soket 939’uyla yaptığımız ölçümler gösterdi ki, masaya 1GHz hızında HyperTransport gibi yeni özellikler koyarak fiyatını haketmeyi kesinlikle başarmış.