Arşiv

Melez Sabit Diskler Ne Kadar Önemli?

Giderek daha fazla üretici 2.5" ve 1.8" boyutlarında flaş temelli sabit disklerini duyuruyor olsalar da tamamen elektronik flaş bellek birimleri üzerine kurulu bu ürünler Gigabyte başına maliyetlerinin çok çok yüksek olması sebebiyle aşırı lüks kaçıyorlar.

WD’nin 750 GB’lık Sabit Diski Yeni Rekorların Peşinde

PC donanımları açısından bakıldığında depolama ürünlerinin pazarları diğerlerine göre şu son yıllarda daha fazla bir ivmeyle artmıştır, bunun en büyük nedeni sabit disklerin yaygınlığının artmış olması ve tüm aygıtların içine girmiş olmasıdır.

RAID Nakli Serüveni

"RAID nakli mi? Hey siz Tom’s Hardware çılgınları, gene ne işler karıştırıyorsunuz?". Elbette her zamanki gibi yapmamız gereken en iyi şeylerden birini yaptığımıza inanıyoruz…

AMD’den Akıllı Adım: Athlon X2 BE-2350

Yaşadığımız şu günlerde işlemci fiyatlarının sürekli ve sert bir biçimde düşmesini izlemek oldukça heyecan verici. Artık bir Athlon 64 X2 3800+’i 80 Dolar’a ve en üst model 6000+’i ise 200 Dolar’dan biraz fazla bir fiyata satın alabilecek konuma gelmiş durumdayız…

Intel 3-Serisi Yongasetleriyle FSB-1333 ve DDR3 Geliyor

Intel yongaseti ailesini her sene yeniliyor. Taşınabilir ve sunucu platformu yongasetlerinin duyurulma tarihleri yıl içinde değişiklik arz ederken, haziran ayı yeni nesil masaüstü yongasetlerinin tanıtıldığı geleneksel bir zaman çerçevesi haline geldi.

Yarıiletken Üretimi 101

Kumdan işlemciye giden süreçte 300’den fazla aşamadan geçilmesi gerekiyor. Neyin olup bittiğine yakından bakmak istedik.

Windows Experince Index Ne Kadar Gerçekçi?

Windows Vista, beraberinde sistem bileşenlerinin başarımını ölçen ve Windows Experience Indices (WEI – Windows Tecrübe Endeksi) hesabı yapan bir değerlendirme aracıyla birlikte geliyor. Microsoft, gerçekten bilindik başarım ölçme yöntemlerini değiştirebilir mi?

Sabit Disk Başarımını Anlamak

Sabit disk listemize 15 yeni sürücü daha ekledik ve bütün model ailelerini karşılaştırdık, neden bazı modellerin diğerlerine göre daha yüksek başarım gösterdiğini anlamaya çalıştık. Hangi özellik en hızlı sabit diski gösteriyor? 16 MB önbellek 8 MB’ye göre önemli bir getiriye sahip mi? Bu ve benzeri pek çok soruya cevap arıyoruz.

Corsair’in PC10000 Bellekleriyle Uçuşa Geçin

Hızlı bir bellekten daha iyi olan şey var mı? Evet, daha hızlı bir bellek! Corsair’in en son çıkardığı oyuncaklar 1250 MHz hızında çalışıyor ve en uçuk başarım tutkunlarını bile tatmin ediyor – tabi 600 $ harcarsanız.