Arşiv

Windows Longhorn İçin WinFS Dosya Sistemi: Daha Hızlı & Daha Akıllı

Microsoft, XP’nin takipçisi olan Longhorn ile yeni bir sayfa açıyor. İlk defa planlanan WinFS dosya sistemi bağlamına göre tepki veren yapıda (context dependent) olacak. Bu dosya sistemi, uzun arama sürelerini ve boşa harcanan belleği geçmişe gömecek gibi görünüyor. WinFS’i FAT ve NTFS ile karşılaştırdık.

Problemlerinize Çözüm: VPN’i NAT Güvenlik Duvarları Arasında Nasıl Çalıştırırsınız?

Yeni "problem çözümü" yazılarımız kısa fakat bilgilendirici tipte yazılar olacak. "Sık Sorulan Sorular" tipindeki yazılardan daha fazlasını beklediğinizde, ama "Bilmeniz Gerekenler" tarzı yazılardaki kadar da detay istemediğinizde bu tür yazılarınızın tam ihtiyacını karşılayacağını umuyoruz. Neden bahsettiğimizi daha iyi anlamak için yeni" problem çözümü" yazımıza bir göz atarak bir VPN’i NAT güvenlik duvarları arasında nasıl çalıştıracağınızı öğrenebilirsiniz.

NBA Street Vol. 2 ve Legend of Zelda: The Wind Waker

Bu sefer hem genç hem de yaşlı oyunseverlerin hoşuna gidebilecek 2 oyunu ele alıyoruz. NBA Street Vol. 2’nin yumuşak aksiyonuyla coşabilir veya The Legend of Zelda: The Wind Waker ile fantezi dünyasında yolculuğa çıkabilirsiniz.

Rise of Nations: Yeni Bir Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu

Rise of Nations sadece bugüne kadar alışılagelmiş gerçek zamanlı strateji oyunu kalıplarını kırmakla kalmıyor, bunu aynı zamanda yılın oyunu olmaya aday bir şekilde yapıyor. Bu oyunu neden edinmeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Baharda Kasa Çılgınlığı – En İyi 24 Kasa İncelemede

İnceleme için test merkezimize çığ gibi gelen kasalar bizi neredeyse eziyordu ancak elemelerimiz sonucunda bu incelemede 24’ünün incelemesini sizlere sunuyoruz. Kasa üreticileri, cebinizdeki para ile vedalaşabilmeniz için yeni yollar bulup duruyorlar. Heyecan verici yeni özellikler, tasarımlar ve bunların ardının geleceğine ilişkin vaatler… Sevdiğiniz bir içeceği alıp, rahat bir sandalye ile PC’nizin başına geçin ve okumaya başlayın.