Arşiv

Zotac 9800 GTX+ AMP Edition İncelendi

Nvidia’nın grafik işlemcilerinin isimlendirme şeklini değiştirip, "GTX" kısaltmasını öne alarak çıkardığı GTX 260 ve GTX 280 serisi kartların piyasaya sürülmesiyle, 9800 serisi kartlar yavaş yavaş orta seviyeye doğru kaymaya başlıyorlar.

Sapphire HD 4850 ve 4870 İncelendi

Kıpkırmızı bir renk, alevi andıran tasarımlar… Sapphire’in, AMD/ATI’nin son grafik işlemcisi olan RV770 ile ürettiği iki yeni gözbebeği kart: Sapphire HD 4850 ve HD 4870.

AXLE GeForce 9600 GT

İncelediğimiz kart, Çözüm Bilgisayar’ın ithalatçılığını üstlendiği AXLE’ın GeForce 9600 GT ekran kartı. nVIDIA’nın yakın zamanda çıkardığı amiral gemilerinden sonra fiyatları daha da alınabilir seviyelere gelen kart, arada sırada oyun oynamak isteyen, ortalama bir başarım bekleyen kullanıcılar için tercih sebebi olabilir.

ZOTAC GTX 280 AMP! Edition İncelendi

GeForce GTX 280 yongasını kullanan ekran kartları raflarda yerini alalı çok olmadı. Elimize ulaşan ZOTAC GTX 280 AMP! Edition’ın oyunlardaki performansını ölçtük.

SSD Güç Tüketimi Yalanı!

Flaş tabanlı SSD’lerin geleceğin başarılı sabit sürücüleri olacağı düşünülüyor ve öyle gözüküyor ki herkes buna geçiş için sabırsızlanıyor. Son birkaç ay içerisinde SSD incelemelerimiz bu disklerin geleneksel sabit disklere göre daha hızlı olduklarını gösterdi. Ancak güç tasarruflarının söylendiği gibi olmadığını keşfettik: "Pil ömrünüz Flaş SSD kullandığınızda gerçekten düşüyor."

Creative Live! Cam Video IM Pro

Arkadaşlarınızla yazışırken arada sırada "Ya öyle demek istememiştim, aslında şöyle demek istedim. Yok yok kızmadım ki yanlış anladın sen beni… Gerçi yanımda olsaydın böyle olmazdı, gerçekten…" cümlelerini kurmak zorunda kalıyorsanız, belki de mimiklerinizi ve sesinizi ulaştırabilecek bir internet kamerası almanın zamanı çoktan gelmiştir.