Arşiv

Creative PC-CAM 850

Hibrit bir sayısal fotoğraf makinesi olan Creative PC-CAM 850 hafifliği ve arkasında bulunan LCD ekranı ile ilgi çekiyor. Ancak bekleneni verebiliyor mu? Cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Creative de Kablosuz Klavye+Fare Kervanında

Creative, Desktop Wireless adını verdiği bu kablosuz klavye/fare setiyle şimdiye dek Microsoft, A4 Tech, Genius, Logitech gibi markaların hakim olduğu bir pazara adım atıyor. Bakalım bu başarılı bir adım mı?

Notebook’lar İçin Hafif, Taşınabilir Webcam: Creative Webcam Mobile

Notebook bilgisayarınızla gittiğiniz her yerden görüntülü telefon görüşmesi, video konferans gibi seçeneklerden yararlanmak istiyorsanız, bu durumda notebook çantanızın içerisinde adaptör, kablo, dosya kalabalığının içerisine bir de WebCam kalabalığı eklenecek demektir. Bu kalabalığı az tutmak ancak yine de işinizi görecek bir web kamerası istiyorsanız Creative’in bu ay test merkezimize yolladığı Creative WebCam Mobile ilginizi çekebilir.

Dört 800,000-Piksel Kameranın Karşılaştırması

4/3 formatında sayısal görüntü elde etmek için 800,000 pikselden fazla çözünürlüğü olan bir sensöre ihtiyacınız yok. Biz de bu yüzden bu tipteki uygun fiyatlı altı kamerayı incelemeye aldık. Farkları ise görüntü kalitesi, kullanım ve ergonomide saklı.

Creative’den Kablosuz Fare

Bilgisayar bileşenleri dünyasına çeşitli ürünlerle hızlı bir giriş yapan Creative bu sefer de kablosuz optik faresi ile karşımızda.

Canon’dan Salvo

Canon dört yeni çok amaçlı yazıcı modelini piyasaya sürdü. Halen piyasada olan i550 ve i850 modellerine Canon i250, i350, i450 ve i470D eklendi. Bu modeller daha ucuz, daha hızlı ve genel olarak daha iyiler. Yaz tatili bitince karşınıza çıkacak olan ürünlere önceden bir göz atmanızı istedik.

Güvenilir İş Ortakları: 10.000 RPM’lik Üç Ultra320 Sabit Disk

Çok hızlılar, görece olarak ucuzlar ve kurumsal sistemlerin belkemiğini oluşturuyorlar. Müşteriler 36, 73 ve 147 GB’lık kapasiteler ve LVD veya SCA-2 arabirim arasından seçim yapabiliyor. Her modelin 8 MB önbelleği bulunuyor. 10,000 sürücüler arasındaki en büyük fark belli uygulamalar için mükemmel seçenek oluşturmalarına imkan veren seçeneklerinde yatıyor.

USB Destekli Bir Ses Makinesi Olur mu?

Biraz durun! Acaba çok mu ileri gittik? Bilgisayarlarımızda ve konsollarımızda USB destekli ses sistemlerine gerçekten ihtiyacımız var mı? Philips ihtiyacımız olduğunu düşünüyor; en azından AZ2555 modeli bize böyle söylüyor. USB seçeneğinin olması iyi bir şey midir yoksa bir pazarlama taktiği midir? Hep beraber göreceğiz.

3 Megapiksellik Altı Fotoğraf Makinesinin Karşılaştırması

Evet, evet, evet. Daha bir yıl olmadı ki 3 megapiksellik sayısal fotoğraf makinelerinin fiyatı 2 megapikselliklerin fiyat seviyelerine düştü bile. Bu yeni seçeneklere bir göz atmakta fayda var. 400 doların altında modellerden altı tanesini seçtik ve teste aldık. Bakalım hangisi kazanmış?

16 ve 20 ms’lik 17" Monitörler: Bölüm 4

20 ms çizgisi en sonunda aşıldı. Böylece panellerde rastlanan, hareketli görüntülerin arkasında parlak iz bırakma (afterglow) problemleri de çözüldü. Piyasadaki en iyi 17" monitörler için yaptığımız dördüncü karşılaştırmalı testte iki soruya cevap aradık: Bu monitörlerle hem oyun oynayıp hem de grafik programları kullanılabiliyor mu?

Hız Tutkusu: Adaptec ve LSI Logic’ten Ultra320 SCSI

Evet, bilgisayarı yiyip tüketen uygulamalar hala kullanılıyor: Dosya sunucuları, veritabanları ve iş istasyonlarının istekleri IDE’nin sağlayabileceklerinden çok daha fazla. Ultra320 SCSI şu anda bu alandaki hakim arabirim – peki performansı ne alemde? Adaptec ve LSI Logic’ten "kaymak tabakası" ürünleri test ediyoruz.

Sayısal Not Defterleri: Tablet PC’ler

Tablet PC’ler mobil dünyaya taze kan getiriyorlar: El yazısı tanıma, sayısallaştırıcılı ekranlar ve kalemle giriş yapmak yeni uygulama alanlarıyla geliyorlar. Ancak yüksek fiyatlarından dolayı son kullanıcılar Tablet PC’lere ilgisiz kalıyorlar.

E3 2003: Biten Günün Hikayesi

Bir E3 daha sona erdi. Bütün gördüğümüz oyun, oyun ve daha çok oyun oldu. İşte size Los Angeles’in en iyilerinden bir seçme. Acaba Robin Williams ATi standında ne yapıyordu dersiniz?

Yüksekten Uçanlar: AMD Athlon XP 3200+, Intel P4 3 GHz’e Karşı

Test editörlerimiz sadece AMD’nin kullandığı model numaralandırma sisteminde kusur bulmasına rağmen, bir zamanlar hesaplı işlemcilerin yüce şampiyonu olan Athlon XP artık çekingen bir kağıttan kaplana dönüştü. Artı yönde ise 200 MHz FSB hızı ve nForce 2 yongasetinin çift DDR400 desteği gibi bazı yeni özellikler bulunuyor.

Yüksek Hız Yüksek Performans mı Demektir?

Her geçen gün daha fazla firma daha hızlı RAM modülleri ile müşterilerinin ilgisini çekmeye çalışıyor. Güncel bilgisayarlara biraz daha performans dopingi için DDR433 ve DDR466 var. Peki pratikte daha hızlı belleğin avantajı nedir?

Bunları Bilelim: Kablosuz LAN’lara Performans Dopingi

Kablosuz ağların performansı hava durumuna benziyor. Herkes ondan şikayet ediyor ancak kimsenin yapacağı bir şey yok. Evet, belki hava durumunu kontrol edemiyoruz ancak bu makalemizin size kablosuz ağınızdaki ölü noktaları elimine etme ve performans kayıplarını en aza indirmede yardımcı olacağını düşünüyoruz!