Arşiv

AMD Athlon XP İçin 34 Soğutucunun Karşılaştırması

Thoroughbred B çekirdeğinin ortaya çıkışı, güçlü soğutuculara olan ihtiyaç artışını da beraberinde getirdi. Bunun üzerine THG, ölçüm metodolojilerini bu yeni duruma adapte ederek klasik kutulu soğutucu seçeneklerinin dışında yer alan çözümlerin arayışına girdi.

Diriliş: Slot-1 Anakartlarda Pentium III 1.4 GHz

En sonunda Pentium III bilgisayarınızı yenisiyle değiştirmenin vaktinin geldiğini düşünüyorsanız, şimdi bunun için bir kez daha düşünmeniz gerekecek. Küçük bir adaptör kart sayesinde Soket 370 işlemcileri Slot-1 anakartlar üzerinde, üstelik şaşırtıcı bir performansla kullanabilmeniz mümkün. Gerçi her ne kadar serinin en üst modeli olan 1.4 GHz P-III işlemcilerin fiyatı hala yüksek olsa da, daha iyi fiyat/performans oranına sahip olan Celeron modellerini 100$’ın altına bulup satın alabilirsiniz. Sıkı durun, BX yongaseti geri dönüyor!

Geleceğe Dönüyoruz – Bu Kez DVD Sayesinde!

Back To The Future DVD seti, serinin hayranlarını mutlu edebilecek hemen her şeyi barındırıyor ve geride eksikliğini hissedeceğiniz neredeyse hiçbir şey bırakmıyor. En büyük eksiği ise DTS ses seçeneğinin mevcut olmaması. Yine de bu set, 80’lerin en iyi film serilerinden birine yeniden hayat vermeyi başarıyor.

Yıl Sonu Yazıcı Grup Testi

Bütün bir yıl boyunca çeşitli yazıcıları test ettik ve sonuçları sizinle paylaşarak "ortalıkta yeni ne var", "hangi yazıcı hem kaliteli, hem de bütçeye uygun" gibi soruların cevaplarını aradık. Şimdi de 2002 yılı yazıcı testlerimize altı yeni yazıcıyı kapsayan bu incelemeyle son noktayı koyuyoruz: Canon i850, HP Deskjet 3820, Epson Stylus C62, Epson Stylus C82, Canon S330 ve Epson Stylus Photo 830.

SoundMax Cadenza Sayesinde XP ile Konuşuyoruz

Bu yazımızın konusunu Windows XP için mevcut ses tanıma teknolojileri oluşturuyor. Buna ek olarak, ses tanıma teknolojilerinin anakartlarla entegrasyonuna dair geleceğe yönelik fikirler sunan Analog Devices ve Andrea Electronics’in donanım çözümünü de inceleme altına alıyoruz.

Comdex Sonbahar 2002 – 3. Gün Görüntü Ürünleri Mercek Altında

Bugün bize hakkında en çok soru yönelttiğiniz kategorilerden birine; monitör ve LCD paneller konusuna ağırlık verdik ve bu konuda ortaya koyulmuş en son teknolojileri takibe aldık. Ayrıca Biostar, ASUS ve US Robotics standlarına yaptığımız ziyaretlerle ilgili izlenimlerimizi ve Atech Flash’ın son sürprizini de yazımızda okuyabilirsiniz.

İkinci Şans: Taşınabilir Form Faktöründe Masaüstü İşlemciler

Geçenlerde yaptığımız Dell SmartStep 250N incelemesinde, işler pek de planlandığı gibi gitmemişti. Şimdi ise, Northwood çekirdeğine sahip masaüstü Pentium 4’ü taşınabilir form faktöründe çalıştırmak için tamamen farklı bir strateji izleyen ve bazı masaüstü sistemlere kafa tutabilecek ölçüde eşsiz özelliklerle donatılmış WinBook J4’ü inceleme altına alıyoruz. Acaba bu sistemi HyperThreading özelliği olmayan bir Pentium 4 3.06GHz ile destekleseydik, sonuç ne olurdu?

Okurlardan Sizlere: PC’nizi Nasıl TV’ye Dönüştürürsünüz

Standart bir PC, dijital VCR (Video Kayıt Cihazı), MP3 sunucu ve Internet TV özelliklerinin üçüne birden nasıl sahip olabilir? Olursa, bu iş size ne kadara patlar? Arild Skullerud, bu yazısında bizlere odasındaki PC’yi TV’ye dönüştürürken yaşadığı tecrübeleri aktarıyor.

Creative Labs Audigy 2: PC’nizdeki Prima Donna!

Ses işinin ustası yeniden sahnede! Creative, her sene yılın bu zamanında yeni bir ses kartını piyasaya sürmekten geri durmuyor. Bundan bir önceki ürünleri olan Audigy, zaten birçok yeni özelliği de beraberinde getirmişti. Peki Audigy 2’de yeni ne var? Cevap gayet açık ve net: DVD Audio, 24 bits/192 kHz ses ve 24 bits/ 96 kHz kayıt kalitesi, 6.1 ses, Dolby Digital EX çözücü ve THX sertifikası!