Arşiv

NBA Street Vol. 2 ve Legend of Zelda: The Wind Waker

Bu sefer hem genç hem de yaşlı oyunseverlerin hoşuna gidebilecek 2 oyunu ele alıyoruz. NBA Street Vol. 2’nin yumuşak aksiyonuyla coşabilir veya The Legend of Zelda: The Wind Waker ile fantezi dünyasında yolculuğa çıkabilirsiniz.

Kablosuz Bir Ağda Oyun Oynamak

Günümüzde piyasaya sürülen oyunların büyük bir kısmında multiplayer oynama seçeneği bulunuyor. Ağ üzerinde oynanan oyunların sayısı hızla artıyor ve ağ üzerinden oyun oynamanın da bir dizi açık avantajı bulunuyor. Ancak özellikle evlerde her tarafa kablo döşemek çok da kolay değil. Ancak bu problemin bir çözümü var: Kablosuz ağlar!

Oyun İncelemeleri: Impossible Creatures, SimCity 4 ve Soldiers of Anarchy

Bu oyunlar, şu an piyasadaki en yaratıcı, en orjinal ve en iyi düşünülmüş oyunlar arasında. Bunlardan biri, iki hayvanı birleştirerek yeni bir yaratık yaratmanıza olanak tanırken, biri kendi şehrinizi baştan sona kurmanızı sağlıyor. Bir diğeri ise aksiyonla savaş yönetimini hafif bir role-playing tadı ihtiva edecek şekilde birleştiren bir oyun.

Clancy’nin Dünyasına Sızın!

Tom Clancy, 1996’daki bestseller romanlarından esinlenen bilgisayar oyunlarının senaryosuna da katkıda bulunmaya başladı. Aksiyonla stratejiyi ultra gerçekçi ortamlarda bir araya getiren bu oyunlar sık sık gerçek olaylardan esinleniyor. Bu oyunlarda yönettiğiniz askerler ve ajanlar için tek bir kurşun bile öldürücü olabilir…

Unreal Tournament 2003: 100 % Adrenalin!

Unreal Tournament 2003 şu anda kesinlikle en iyi FPS oyunu, ve bir süre de liderliği elinden bırakmayacak gibi görünüyor. Grafik motorunun kalitesi baş döndürücü, karakterleri anime eden fiziksel model son derece gerçeğe yakın ve ortam tasarımları nefes kesici. Kısacası, rakipsiz bir oyun!

Splinter Cell: Işık ve Gölge…

Splinter Cell birkaç aydır merakla beklenen bir aksiyon ve casusluk oyunu. Bu kadar beklentiden sonra piyasaya sürülen oyun hayal kırıklığı yaratmıyor; şu anda piyasadaki en iyi Xbox ve PC oyunlarından biri – belki de en iyisi. Kısa bir alışma turundan sonra oyun bir anda alışkanlık yapıyor. Görevler uzun ve karmaşık, bu yüzden bir başladığınızda durmanız oldukça zor oluyor.

Medal of Honor Allied Assault: Spearhead

Spearhead PC için üretilen ilk Medal of Honor genişleme paketi, orijinal oyunun tüm atmosferini taşıyor, hatta biraz daha ileri gidiyor. Özellikle kendinizi düşman cephesinin gerisine paraşütle atlarken bulduğunuzda. Tek kişilik bölümün biraz kısa sürmesi biraz üzücü. Hem de intihar etmeye meraklı bir takım üyesi yüzünden kendinizi aynı işi on ikinci kere yapıyor bulduğunuzda. Ancak geliştirilmiş multi-player modunda bu problemlerin üstesinden gelinmiş.

MechWarrior 4 Mercenaries: Sekiz Paralı Asker

Savaş robotlarının simulasyonu söz konusu olursa, MechWarrior referans oyun kabul edilebilir. Bu versiyon kırk civarı yeni Mech, silahlar ve elektronik teçhizatın yanı sıra çok sayıda tek kişilik ve çok oyunculu görev sunuyor. Ayrıca paralı askerinizi daha geniş bir özgürlükle yönetebiliyorsunuz. Türün hayranları için muhteşem bir aksiyon oyunu.

Harry Potter Sırlar Odası: Abracadabra ve bis repetita!

Harry Potter’ın maceralarındaki bu son bölüm, hayranlarını memnun edecek her şeyi içeriyor. Genç büyücünün maceralarının ikinci bölümünden ve filmden uyarlanan oyun, geliştirilmiş ergonomisi ile küçük çocuklar için daha uygun hale getirilmiş. Oyun piyasadaki bütün platformlar için bulunabiliyor. Bu yüzden eğer evinizde küçük bir çocuğunuz var ise, Pottermania’dan kaçmanız zor olacak!

Age of Mythology: Microsoft’un Efsanesi…

Mükemmel 3D grafik motoru, çok farklı şekillerde gelişen karakterleri ve atmosferi ile Age of Mythology, hem tek hem de çok oyunculu versiyonlarıyla çok sayıda oyunsever arasında popüler olacak gibi görünen, dahice bir strateji oyunu. Yine de, tüm özelliklerinden faydalanmak için 3D grafikleri kaldıracak kadar güçlü bir PC’ye sahip olmanız gerekiyor.

E3 Expo 2002, Los Angeles 3. ve Son Gün

E3 artık bitti; başladığı gibi de sona erdi – pek bando mızıkalı bir son olmadı ama parlak bir geleceğe olan inançla noktalandı. ABD oyun pazarı büyüyor; bu trendin bu yıl Avrupa’ya da ulaşması bekleniyor.

E3 Expo 2002, Los Angeles İkinci Gün

3 günlük E3 fuarının ikinci gününden izlenimlerimizi – bu sefer biraz daha ağır adımlarla – aktarmaya devam ediyoruz. Bugün daha az duyuru, daha az yeni oyun var. Oyun endüstrisinin devleri paralarını ve çalışmalarını dünya pazarındaki konumlarını korumaya adamışlar; küçükler ise "niche" pazarlarda güç kazanmaya çabalıyorlar. Orta ölçekteki firmalar ise doğrudan konsol pazarını deniyor.

E3 Expo 2002, Los Angeles İlk Gün İzlenimleri

Bu hafta 3 gün süren E3 fuarından izlenimlerimizi aktarıyoruz. Dünyanın en büyük oyun fuarı olan E3, her yıl Los Angeles’ta düzenleniyor ve bu yıl kuşkusuz en gözde ürünler oyun konsolları. Konsollara kıyasla PC’ler biraz sönük kaldı. Geçen yılki E3’ün yıldızları Xbox ve GameCube olmuştu; şimdi ise bu donanımlar için sunulan içerik başrolü alıyor. Bugünlerde yeni çıkan yazılımlar deyince kesinlikle akla ilk oyunlar geliyor; özellikle de "shooter" tarzı savaş oyunları. Video oyunlarında yeni bir dönem başladığını inkar etmek mümkün değil. Oyuncular artık sadece çocuklardan oluşmuyor – çoğunluğu yetişkinler ele geçirdi; ürün seçimimiz de buna göre oldu. 7’den 77’ye tüm oyuncular, gün sizin gününüz!

Xbox Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Microsoft Xbox ile konsol dünyasında kendine yer edinmek istiyor. Bunu yaparken programlama gibi teknolojiyi de PC dünyasından ödünç alıyor, ancak Xbox modifikasyona uğramış bir PC’den ibaret değil. Gerçekten yeni bir video oyunları konsepti.