Arşiv

2006’nın En Önemli Donanım Olayları: Bölüm 2

Yılsonlarında adettendir; o yılın en’leri bir araya toplanır ve hatırlatma amaçlı bir özet geçilir. Biz de 2006 yılı boyunca donanım endüstrisi üzerinde büyük etki yaratmış ürünleri ve olayları bu yazıda bir araya getirmeye çalıştık.

2006’nın En Önemli Donanım Olayları: Bölüm 1

Yılsonlarında adettendir; o yılın en’leri bir araya toplanır ve hatırlatma amaçlı bir özet geçilir. Biz de 2006 yılı boyunca donanım endüstrisi üzerinde büyük etki yaratmış ürünleri ve olayları bu yazıda bir araya getirmeye çalıştık.

OQO: Windows XP Avucunuzun İçinde

Windows XP işletim sistemiyle, OQO ne kadar küçük olursa olsun bir PDA değil. Alışık olduğunuz Windows XP’nin avucunuzun içine sığan bir bilgisayarla size sunulması ne gibi avantajlar içeriyor?

Ağ Kameranızı Çöpe Atın, Onun Yerine El Kamerasını Takın

Internetin öteki ucunda biriyle konuşurken, ağ kamerasıyla (webcam) karşılaştırılınca, bir el kamerası çok daha iyi görüntü sağlar. Birkaç yazılım ve sürücü yardımıyla, el kameranızın nasıl, yüksek kaliteli görüntü sunan, başarılı bir sohbet aracına dönüşebileceğini anlatıyoruz.

Açık Kaynak Kodlu Yazılım Nedir?

Açık kaynak kodlu yazılım, kodlarını dilediğiniz gibi okuyup değiştirebildiğiniz ve kullanmak için herhangi bir lisans ücreti ödemediğiniz yazılımlara verilen isim. Bu yazıda THG, açık kaynak kodu ne anlama gelir ve daha önemlisi kurumsal olarak nasıl lisans ücretlerinden tasarruf edebileceğinizi açıklıyor.

LayerOne Hackleme Üstündeki Örtü Kalktı

Tahmin ettiğinizden daha fazla veri hırsızlığına maruz kalıyorsunuz, ama bu konuda yapabilecekleriniz de var. 100’den fazla güvenlik uzmanının, federal ajanın ve hackerın katıldığı L.A.’de düzenlenen LayerOne konferansında verilen mesaj buydu. Aynı zamanda konferansta harika bilek güreşi karşılaşmaları da vardı…

Computex 2004: 3. Gün

Computex ile ilgili yazılarımızın üçüncü gününde yine görülecek ve yapılacak çok şey vardı. Corsair’ın son düşük-gecikmeli DIMM’leri, NVIDIA’dan MXM görüntü modülü standartı, FI’den yeni medya-merkezi PC’ler ve TwinMOS’dan CF kartları görülecekler listeminizin sadece bir kısmı.

Computex 2004: 2. Gün

BMW’ye benzeyen kasalar, ufak biçim faktörlü çift Opteron işlemcili PC, çift soket Athlon anakart, yeni bellek araçları bolluğu ve çift-katmanlı DVD yazıcılar: THG Computex’i kapsayan yazılarına ve en iyi ve en parlak PC teknolojilerini aktarmaya devam ediyor.

Computex 2004: 1. Gün

Anakara Çindeki yeni SARS salgını raporlarına rağmen, Computex 2004’de atmosfer görüp dokunabileceğiniz bir çok güzel şeyler ile birlikte oldukça iyimser. AMD yeni Soket 939 mimarisini açıklıyor, Abit, Ali, Asus ve VIA’dan yeni anakartlar, Acer’dan yeni kasalar ve daha fazlası

THG "Savaş Uçuşu" İçin Havada

Elbette şifrelenmemiş kablosuz erişim noktalarını yürüyerek veya arabayla yakalamayı içeren "savaş sürüşü" ‘nü duymuşsunuzdur. Peki sinyalleri uçaktan yakalamak ya da "savaş uçuşu" nasıl olur? Evet, doğru: THG Wi-Fi kartlarıyla havadaydı.

Windows’tan Linux’a Geçmek: Bölüm 2

Windows’tan Linux’a Geçmek: Bölüm 1’de gerekli olan hazırlıkları tamamladınız ve artık geçiş için hazırsınız. Windows’tan kurtulmaya giden yolda, THG size, ekran görüntüleri ve videolarla desteklenmiş adım adım Linux kurulum klavuzu sunuyor.

Windows’tan Linux’a Geçmek, Bölüm 1: Hazırlık

Linux’a geçmek istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. Windows’tan Linux’a Geçmek Bölüm 1’de THG bu büyük geçişe hazırlanmanıza yardımcı olacak. Adım adım talimatlar ve yazdırılabilir kontrol listeleri sayesinde bu büyük yolculukta mutluluğunuz ve güvenliğiniz garanti altına alınacak.