Arşiv

40x CD Yazıcılar:Yakarken uçuyorlar!

Karşılanabilir seviyelere düşen fiyatlarıyla 40 hızlı CD yazıcılar pek çok kullanıcının hayalini süslüyor. Peki hangisini seçeceğiz? Tüm özellikleri, artıları, eksileri ve en önemlisi detaylı performans testleri sonuçlarıyla bu sorunun yanıtını arıyoruz.

“Desknote” Neler Getiriyor? Tüm Detayları ile Smartbook

Masaüstü işlemcileri kullanabilmeleri, öte yandan dahili pil ve floppy sürücü içermemeleriyle notebook’lardan ayrılan yeni taşınabilir cihazlar, ‘Desknote’ olarak anılıyor. Peki bu yeni tür cihazların özellikleri neler, performansları nasıl, masaüstü PC’lerin yerini tutabilecekler mi? Detaylı cevaplar bu yazımızda.

E3 Expo 2002, Los Angeles 3. ve Son Gün

E3 artık bitti; başladığı gibi de sona erdi – pek bando mızıkalı bir son olmadı ama parlak bir geleceğe olan inançla noktalandı. ABD oyun pazarı büyüyor; bu trendin bu yıl Avrupa’ya da ulaşması bekleniyor.

E3 Expo 2002, Los Angeles İkinci Gün

3 günlük E3 fuarının ikinci gününden izlenimlerimizi – bu sefer biraz daha ağır adımlarla – aktarmaya devam ediyoruz. Bugün daha az duyuru, daha az yeni oyun var. Oyun endüstrisinin devleri paralarını ve çalışmalarını dünya pazarındaki konumlarını korumaya adamışlar; küçükler ise "niche" pazarlarda güç kazanmaya çabalıyorlar. Orta ölçekteki firmalar ise doğrudan konsol pazarını deniyor.

E3 Expo 2002, Los Angeles İlk Gün İzlenimleri

Bu hafta 3 gün süren E3 fuarından izlenimlerimizi aktarıyoruz. Dünyanın en büyük oyun fuarı olan E3, her yıl Los Angeles’ta düzenleniyor ve bu yıl kuşkusuz en gözde ürünler oyun konsolları. Konsollara kıyasla PC’ler biraz sönük kaldı. Geçen yılki E3’ün yıldızları Xbox ve GameCube olmuştu; şimdi ise bu donanımlar için sunulan içerik başrolü alıyor. Bugünlerde yeni çıkan yazılımlar deyince kesinlikle akla ilk oyunlar geliyor; özellikle de "shooter" tarzı savaş oyunları. Video oyunlarında yeni bir dönem başladığını inkar etmek mümkün değil. Oyuncular artık sadece çocuklardan oluşmuyor – çoğunluğu yetişkinler ele geçirdi; ürün seçimimiz de buna göre oldu. 7’den 77’ye tüm oyuncular, gün sizin gününüz!

Yarış oyunları direksiyon ile bir başka güzel!

Ortalıkta bir sürü yarış oyunu var ama doğrusu klavye ile oynamak bir hayli hüner gerektiriyor. Direksiyonlar ise özellikle bir yarış hastasıysanız büyük avantajlar sunuyor, ve verdiğiniz paraya da değiyor. En iyilerini alıp sizler için test ettik, içini açtık ve anatomisini inceledik. İşte size olayın detayları.

Thrustmaster HOTAS Cougar: Joystick’lerin Şahı!

Thrustmaster, HOTAS Cougar adlı yeni bir joystick üretti. Ürün PC tabanlı oyunlar için üretilen donanımların Rolls Royce’u olacak gibi. Fiyatı da benzetmeye uyuyor, tam 299$. Yüksek üretim kalitesi ve programlama seçenekleri akıllara durgunluk verici. Soru şu: Cougar bu denli çok para harcamaya değer mi? İncelemek ve cevabı bulmak tabii ki bizim işimiz.

Tom’un Ekran Kartı Listeleri

ATI, NVIDIA ve PowerVR’ın 30 adet ekran kartı bir arada. Geçen birkaç yıldan bu yana piyasada olan bu kartlara toplu bir bakış sunuyoruz. En yeni oyunlarda ve benchmark testlerinde ne kadar hızlılar? Ekran kartınızı değiştirdiğinizde ne kazanacaksınız? Tom’un Ekran Kartı Listeleri tüm bu sorularınızın cevabını sunuyor.

Küçük Dev Kardeş – GeForce4 Ti4200

Piyasaya çıkış tarihi ve ön teknik bilgiler dışında Ti4200’den bir süredir ses çıkmıyor. Henüz bu işlemciye sahip bir ekran kartı duyuran firma yok. Halkla ilişkilerciler de söylenenden daha fazlası hakkında bilgiye sahip değil. Biz sonunda bu yeni yongaya bir parça ışık tutmayı başardık.