Arşiv

Postacı Geldi: Dört Mini PC Testte

Test edilen dört barebone sistemin fiyatları 170 $’dan (ECS) 340 $’a (Shuttle) kadar değişiyor, bu nedenle bu sistemler – uygun donanıma sahip olmaları halinde – giriş seviyesi notebooklarla rekabet edebilecek düzeydeler.

Anakart Fırtınası! 865/875P Yongasetli 24 Anakart

THG’de önde gelen üreticilerden tam 24 anakartı test ettik. Bu bizim en kapsamlı ve en büyük anakart testlerimizden biri. En uzun ve en kapsamlı anakart testimiz toplam 4 hafta sürdü. Bu yorucu çalışmanın sonunda kullanıcılara önde gelen üreticilerin 24 anakartı ile ilgili bir fikir verebiliyoruz. Böylece kullanıcılar satın alma kararlarını daha kolay verebilirler.

İleri Seviye Kullanıcılar İçin Yüksek Güç: 13 Güç Kaynağı Mercek Altında

Zalman, ZM400A-APF modeliyle 400-449 Watt kategorisinde gerçekten iyi performans vererek sağlam bir güç kaynağı olduğunu kanıtlıyor. Düşük gürültü seviyesi de kesin artılarından biri: Minimum yükte 27.5 db(A)’lık bir gürültü seviyesine sahip olan güç kaynağının neredeyse sesi çıkmıyor. Antec’in True 480P modeli ise bir kez daha performans tacını alıyor.

Springdale’den Canterwood’a Metamorfoz

Elimizdeki yeni bilgilerle, Asus’un 865PE yongasetine de PAT optimizasyonunu uygulayabildiğiyle ilgili bilgileri güncelliyoruz. Asus tarafından sağlanan teknik detaylar, diğer anakart üreticilerinin de aynı şeyi yapabileceği ihtimalini ortaya çıkarıyor. Ağırsıklet Intel, Asus’a kaslarını gösterecek mi yoksa her şey serbest mi? Durum ne olursa olsun, sonuçta kullanıcı kazanabilir; çünkü Asus güçlü bir sisteme daha az ödeyerek sahip olmanın yolunu açıyor.

MSI FSB Overclock İşini İtiraf Ediyor

THG dün Intel 865 testinde MSI’ın 865 Neo 2 anakartında dinamik overclock yaptığını göstermişti. Bunun sonuçları testlere yansımıştı, çünkü gerçek olamayacağını düşündüğümüz sonuçlar elde etmiştik. Bu eklemede, MSI Tayvan’ın bu konuda söylediklerini bulacaksınız.

Yüksekten Uçanlar: AMD Athlon XP 3200+, Intel P4 3 GHz’e Karşı

Test editörlerimiz sadece AMD’nin kullandığı model numaralandırma sisteminde kusur bulmasına rağmen, bir zamanlar hesaplı işlemcilerin yüce şampiyonu olan Athlon XP artık çekingen bir kağıttan kaplana dönüştü. Artı yönde ise 200 MHz FSB hızı ve nForce 2 yongasetinin çift DDR400 desteği gibi bazı yeni özellikler bulunuyor.

Overclock: 875 Eşittir 7205 + X

Testlerimizde, eski Intel 7205 yongasetinin yeni P4 işlemciyle, 200 MHz FSB hızında kararlı şekilde çalıştığını gördük. Bu da, Intel’in ileri seviyedeki yeni yongaseti 875’in eski 7205’e göre ne avantaj sağladığı sorusunu gündeme getiriyor.

Devlerin Savaşı: Xeon’a Karşı Opteron

Testler (MySQL, Whetstone, ARC 2D, NPB, vb.) dual Opteron işlemcinin dual Xeon’u ikinci sıraya ittiğini açıkça gösteriyor, özellikle de sunucu disiplininde. Ancak iş istasyonu testlerinde dual Xeon öne çıkıyor.

Barton Geldi: Athlon XP 3000+’ye Karşı P4 3.06 GHz

AMD’nin yeni top modelindeki model numarası oldukça agresif görünüyor – Athlon XP 3000+. T-Bred çekirdeğine sahip ‘eski’ Athlon XP 2800+ ile karşılaştırıldığında bile bu yeni model sık sık geride kalıyor (18 testten 10’unda). Overclockçuların işine yarayacak bir şeyler olabilir ama ortalama kullanıcılar ve AMD tutkunları için neler getiriyor?