Arşiv

Nokia Telefon Gameboy ile Birleşirse: N-Gage

Ünlü Finlandiyalı mobil telefon üreticisi, mobil oyun konsolu sektörüne girmeye karar verdi. Şu anda bu pazar sadece Nintendo ve onun Gameboy serisinde olduğu için, bu iş kolay olmayacak. Fakat Nokia yüksek teknolojik potansiyeli olan, çok yönlü, müthiş bir ürünü hedefliyor. Bakalım böyle bir kombinasyon başarıyı getirecek mi?

Gamepad Çılgınlığı

Üreticiler gamepad ve diğer joystick serilerini yenilemekte hep yavaş kaldıkları gibi, biz de yıllık incelememiz için bu kategoride altı yeni ürün olacağını hiç düşünmemiştik. Evet, doğru duydunuz: Bu incelemede altı yeni gamepad var. Bazıları bizi şaşırttı, bazıları şaşırtmadı.

Düşük Maliyetli Alternatifler: Pentium 4 için DDR400 Çift Kanallı Yongasetleri

Bu günlerde, VIA’nın yeni PT880’i ve SiS’in 655FX’i piyasada görülmeye başladı. Her ikisinin amacı da masa üstü yongaseti segmentinde performans olarak Intel’i ezmek; her ikisi de oldukça etkileyici bir fiyata sahip ve her ikisi de, yeni bir güney köprüsüne sahip olduğundan nihayet Seri ATA devrine giriş yaptı. Performanslarını kontrol ettik ve Intel’in üst sınıf yongasetleri olan 875P ve 865PE ile kıyasladık.

Computex Sonbahar 2003 : Burası Bir Kasa Cennetti!

Eğer dünyada en çok kasa ve kasa ürününün bir arada olduğu yeri görmek istiyorsanız, Computex’e gelin. Birçok okuyucumuzun kasa ve kasa teknolojileri hakkında ilgilerinin sürdüğünü gördüğümüzden, Computex’deki kasa trendi hakkında detaylı bir yazı hazırlamanın uygun olduğunu düşündük. Kuzey Amerika’da başlayan kasa modifikasyonu heyecanının çok kısa zamanda okyanusun bu tarafında da boy gösterdiğini görmek bizi sevindirdi.

OpenGL İş İstasyonları İçin Grafik Dinamoları

NVIDIA, Quadro FX 3000 ve FX 500 kartlar için kapılarını bir kez daha açıyor. ATi ise FireGL X2 ve T2’sini ortaya çıkartıyor. Bu kartları test ettik ve daha önce kendisini kanıtlamış FX 2000, FX 1000, X1 ve Z1 ürünleri ile karşılaştırdık. Her iki firmanın da, geçmişteji birkaç örnekte, Amerikan tarihinin simgelerinden Benjamin Franklin’in şu sözlerinden ders çıkarması gerekmişti: "Acele işe şeytan karışır."

Büyük Karşılaşma: 18 Pentium 4 Anakart Fiyat / Performans Karşılaştırmasında

Önde gelen anakart üreticilerinden bir fiyat / performans testi için bize en iyi ve en parlak ürünlerini göndermelerini istedik. Laboratuarımıza Intel’in 875, 865, 845; VIA’nın PX400 ve P4M266A; ve SiS’in SiS648FX yongasetleri geldi ve bunları derhal testlere soktuk. En üstün özellikleri ve performansı makul bir fiyat ile sunabilen anakartı belirledik.

PDA’lar ile Düzenli Bir Hayat

Pocket PC’ler, bir süre önce Palm’ler için ciddi bir rakip olmaya başladılar. En son modellerden on tanesini içeren bu inceleme liderinin elin altında hala birkaç kozu olduğunu gösteriyor.

Springdale’den Canterwood’a Metamorfoz

Elimizdeki yeni bilgilerle, Asus’un 865PE yongasetine de PAT optimizasyonunu uygulayabildiğiyle ilgili bilgileri güncelliyoruz. Asus tarafından sağlanan teknik detaylar, diğer anakart üreticilerinin de aynı şeyi yapabileceği ihtimalini ortaya çıkarıyor. Ağırsıklet Intel, Asus’a kaslarını gösterecek mi yoksa her şey serbest mi? Durum ne olursa olsun, sonuçta kullanıcı kazanabilir; çünkü Asus güçlü bir sisteme daha az ödeyerek sahip olmanın yolunu açıyor.

Büyük Çocuk: Acer Travelmate 803 LCi

Travelmate 803Lci ile, Acer yüksek sınıf ve kapsamlı özelliklere sahip, potansiyel olarak yüksek bir performans verebilecek gibi gözüken, ince ve hafif sınıfından bir Centrino notebook’u sunuyor. Fakat TM803LCi, gerçektende notebook’ların büyükler liginde oynayabilecek mi?

nForce2 Giderek Hızlanıyor: Yeni Anakartlar Testte

Performans tutkunu kullanıcılar hala Nvidia’nin nForce2 yongasetini es geçemiyor. Çift kanal bellek arabirimi sayesinde, şu an için Athlon XP için en iyi platformu temsil ediyor. Yongasetinin yeni versiyonu nForce2 Ultra 400’ü barındıran ilk anakartlar şu anda piyasaya çıkmış durumda. Peki bu yeni kartların yetenekleri neler?

İş İçin Tasarlanmış: Sony PCG-Z1SP Notebook

Sony, Z1 serisi ile iş amaçlı notebookların ne kadar şık görünebileceğini kanıtlıyor. 1.5 GHz’lık bir Pentium M’e sahip bu Centrino notebook hem performansta hem de pil ömründe üstünlük sağlayabilir mi? Bu yazıda bu soruyu cevaplayacağız.

Canon i950 + Fotoğraf Yazıcıların Karşılaştırması

i950’nin piyasaya sürülmesi ile piyasadaki tüm markalara göz atmak ve baskı kalitelerini görmek için iyi bir fırsat olacağını düşündük. i950, i850’ye kıyasla ve en son HP, Epson ve Lexmark yazıcılarına kıyasla nasıl bir performans gösteriyor? Altı renk dört renkten daha mı iyi? Bu sorunun cevabı çıktılarda.

Su Hayattır: Gainward CoolFX

Gainward, tam bir su soğutma kitini sunan ilk grafik kartı üreticilerinden – Çoğu GeForce FX kartına da uyumlu. Bu yazıda, size sistemi tanıtacak ve pratikte nasıl bir performans gösterdiğine bakacağız.

Devlerin Savaşı: Xeon’a Karşı Opteron

Testler (MySQL, Whetstone, ARC 2D, NPB, vb.) dual Opteron işlemcinin dual Xeon’u ikinci sıraya ittiğini açıkça gösteriyor, özellikle de sunucu disiplininde. Ancak iş istasyonu testlerinde dual Xeon öne çıkıyor.

Geforce4 Go420 ve VIA KT266A’lı Mobil Athlon XP

Sony Vaio NVR-23 testimiz, oyunculara cazip gelebilecek makul fiyatlı bir Athlon XP notebook yapmanın mümkün olduğunu gösteriyor. KT266A’nın yüksek performanslı bellek arabirimi makinenin iyi olan sistem performansına katkıda bulunuyor.