Arşiv

Çin Raporu: Bir Kasa Üretim Macerası

PC kasaları nasıl yapılıyor? Tayvan’daki Computex fuarı bittikten sonra, Çin’in Dong Guan kentine doğru, kasaların nasıl üretildiğini ilk elden öğrenmek için uzun ve yorucu bir yolculuk yaptık. Üretim süreçlerini izlemek ve üretim aşamalarının ince detaylarını öğrenmek için iki günden fazla zaman harcadık. Size tüm üretim aşamalarını sırasıyla anlatacağız: Tasarım, mühendislik, prototip, test ve üretim.

Computex Sonbahar 2003 : 3. Gün

Fuarı üçüncü gününde rutin yazılarımızı yazmak için ziyaret ediyoruz. Ancak biz gazetecilerin böyle çılgın seyahat harcamalarına can sıkıcı konferanslara katılmak için katlandığını sanmayın; pek çok güncel haber elde ettik. Bunlar arasında XGI’ın yeni çift işlemcili grafik teknolojisi de vardı.

Computex Sonbahar 2003 : Burası Bir Kasa Cennetti!

Eğer dünyada en çok kasa ve kasa ürününün bir arada olduğu yeri görmek istiyorsanız, Computex’e gelin. Birçok okuyucumuzun kasa ve kasa teknolojileri hakkında ilgilerinin sürdüğünü gördüğümüzden, Computex’deki kasa trendi hakkında detaylı bir yazı hazırlamanın uygun olduğunu düşündük. Kuzey Amerika’da başlayan kasa modifikasyonu heyecanının çok kısa zamanda okyanusun bu tarafında da boy gösterdiğini görmek bizi sevindirdi.

Fan Bus’larla Tanışalım

Fan bus ürünlerini ilk ele aldığımız bu yazıda, bu teknolojiye göz atıyor, bu ürünleri kullanmanın artı ve eksilerine bakıyoruz. Artık bu piyasada, paranızda gözü olan birkaç büyük üretici varken, kendi sistemlerimizde görmek isteyeceğimiz ürünü bulmaya çalışacağız. İyi haberimiz ise bu ürünlerde sevecek çok özellik bulmamız.

Üçüncü Evrim: 15GB’lık Apple iPod

Apple bir şey yaptığında, bunu en iyi biçimde yapar. Üçüncü nesil iPod ile iPod’a, fonksiyonelliğini arttıran çeşitli özellikler eklenmiş. iPod ile birlikte kullanılabilecek ve iPod’un kullanımını kolaylaştıracak aksesuarlara da göz attık.

Quakecon 2003: id Software ile Röportaj Zamanı

id Software elemanları ile bir araya gelme şansı olmazsa Quakecon ne işe yarar ki? Todd ve Tim ile bir araya gelip, okurlarımızın görüşlerine dayanarak onlara pek çok soru sorma fırsatı bulduk. Ayrıca MSI, Hitachi, YouPlayGames ve Case Ace’den yenilikleri de aktarıyoruz. Quakecon sona ermek üzere ve bu iyi bir şey; çünkü uykusuzluktan ölüyoruz.

Quakecon 2003’de 2.Gün: Doom 3 ve Açılış Sunumu

Quakecon 2003’ten verdiğimiz haberlere devam ediyoruz. Bugün Doom 3’ün oynanabilir multiplayer Doom 3 demosuna ve id Software’in Quakecon açılış sunumuna bakacağız. Tabii bir de NVIDIA’da neler olup bittiğine, yeni bir oyun olan Call of Duty’e ve Shuttle’ın ne gibi harika şeyler yaptığına da göz atacağız. Quakecon hızla kapanışa doğru ilerlerken, biz uyku ve diğer bedensel gereksinimlerimizi boş verip, yapabildiğimiz kadarıyla her şeye yetişmeye çalıştık.

Quakecon 2003 Başlıyor: Bu kez Teksas’ın En Büyük Kenti Dallas’ta!

Yeniden Quakecon zamanı ve bir öncekine göre çok şey değişti. Birincisi, Quakecon Dallas kentinde yapılıyor. 2000’den fazla oyun meraklısı, Kuzey Amerika’nın en büyük LAN partisini gerçekleştirmek için, "kendi bilgisayarını getir" (bring your own computer – BYOC) bölümüne katılıyor. Biz de ilk günkü kargaşadan sizlere haberler verebilmek için Quakecon’a bir ucundan takıldık.

Yazın Tembel Günlerinde Bir Kasa İncelemesi

Yaz Sonu Kasa İncelememiz için elimizde 16 yeni kasa bulunmakta. İlk bakışta yeni konseptler ve birçok yenilik göze çarpıyor; anlaşılan bu kez firmalar ürünlerini geliştirirken tüketici taleplerine daha fazla ağırlık vermişler. Sonuç olarak THG Editörün Seçimi Ödülünü iki kasa kazandı.

USB Destekli Bir Ses Makinesi Olur mu?

Biraz durun! Acaba çok mu ileri gittik? Bilgisayarlarımızda ve konsollarımızda USB destekli ses sistemlerine gerçekten ihtiyacımız var mı? Philips ihtiyacımız olduğunu düşünüyor; en azından AZ2555 modeli bize böyle söylüyor. USB seçeneğinin olması iyi bir şey midir yoksa bir pazarlama taktiği midir? Hep beraber göreceğiz.

AMD MML2’yi Athlon 64 İle Sarsmaya Hazır!

AMD’nin akşam sunumundan önce Athlon64’ün masaüstü ve notebook versiyonları ile biraz zaman geçirme olanağı bulduk. Ayrıca, AMD Başkan Yardımcısı ile oturup oyunlardan, LAN partilerinden ve 64-bit bilgi işlemin geleceğinden söz ettik.

İleri Seviye Kullanıcılar İçin Yüksek Güç: 13 Güç Kaynağı Mercek Altında

Zalman, ZM400A-APF modeliyle 400-449 Watt kategorisinde gerçekten iyi performans vererek sağlam bir güç kaynağı olduğunu kanıtlıyor. Düşük gürültü seviyesi de kesin artılarından biri: Minimum yükte 27.5 db(A)’lık bir gürültü seviyesine sahip olan güç kaynağının neredeyse sesi çıkmıyor. Antec’in True 480P modeli ise bir kez daha performans tacını alıyor.

Ön İnceleme: Mobility Radeon 9600

Mobility Radeon 9600 henüz notebook’lara girmedi ancak birini ele geçirmeyi başardık. Böylece bu güçlü mobil GPU’dan neler bekleyebileceğinizi görmemiz mümkün oldu. Yine de henüz erken ve Nvidia sırasını savmadı. Ancak ilk belirtiler Mobility Radeon 9600’ün gücünü gösteriyor. ATi bu alanda da lider olacak mı?

Rise of Nations: Yeni Bir Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu

Rise of Nations sadece bugüne kadar alışılagelmiş gerçek zamanlı strateji oyunu kalıplarını kırmakla kalmıyor, bunu aynı zamanda yılın oyunu olmaya aday bir şekilde yapıyor. Bu oyunu neden edinmeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

E3 2003: Biten Günün Hikayesi

Bir E3 daha sona erdi. Bütün gördüğümüz oyun, oyun ve daha çok oyun oldu. İşte size Los Angeles’in en iyilerinden bir seçme. Acaba Robin Williams ATi standında ne yapıyordu dersiniz?

E3 2003’de Oyuna Isınıyoruz

Mayıs ayındayız ve her yıl olduğu gibi Electronics Entertainment Expo fuarını tavaf etmemizin zamanı yine geldi. E3 bir oyun fuarı ve bu yılbaşında hangi oyunları hediye alacağınızı öğrenmek için buradayız.

Baharda Kasa Çılgınlığı – En İyi 24 Kasa İncelemede

İnceleme için test merkezimize çığ gibi gelen kasalar bizi neredeyse eziyordu ancak elemelerimiz sonucunda bu incelemede 24’ünün incelemesini sizlere sunuyoruz. Kasa üreticileri, cebinizdeki para ile vedalaşabilmeniz için yeni yollar bulup duruyorlar. Heyecan verici yeni özellikler, tasarımlar ve bunların ardının geleceğine ilişkin vaatler… Sevdiğiniz bir içeceği alıp, rahat bir sandalye ile PC’nizin başına geçin ve okumaya başlayın.

Gerçek Oyun Kontrolü İçin Yeni Bir Klavye

İlk bakışta, Zboard garip bir konsept gibi görülebilir, fakat yakından bir inceleme yaptıktan sonra, bir fark yaratabilecekmiş gibi görünüyor. Zboard’u Age Of Mythology ve Medal of Honor ile teste soktuk ve performansımızı arttırıp arttırmadığını görmek istedik. Sonuçlar sizi şaşırtabilir!

ATi ve NVIDIA – Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC) Tanıtımları

Bugüne dek incelemeler yayınlandı, ekran kartlarının resimlerine göz atıldı, soğutma fanlarından bahsedildi. Şimdi de sıra, tanıtım partilerinden bahsetmeye geldi. Çarşamba akşamı ATi, TKO’daki şatafatlı partide yeni 9800/9600/9200 serilerini tanıttı, ertesi sabah da NVIDIA 5600 ve 5200 serilerini tanıtarak oyuna katıldı. ATi ve NVIDIA hakkındaki merakınız hala dinmediyse, size bu ikisinin 2003 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nın (GDC- Game Developers Conference) santrasını nasıl yaptıklarından bahsetmekte fayda var.