Arşiv

Bütün İşlemci Listelerinin Anası: Bölüm 1

İşlemci başarımı konusunda yayınlanmış binlerce dergi yazısını ve forum tartışmalarını unutun. Bütün bilmeniz gereken burada: Size 1995 yılından beri pazarda bulunan işlemciler hakkında 3300 adet deney sunuyoruz. Fakat her şeyden önce ilk bölümde sizi işlemci tarihine kısa bir yolculuğa davet ediyoruz.

3.8 GHz P4-570 Intel’in Performans Krizine Son Vermek İçin Sahnede

Intel, Athlon64 4000+ ve FX-55 ile mücadele etmek için 4GHz hızında Prescott işlemci üretmek yerine 3.8 GHz saat hızında çalışan P4 570 işlemcinin denk bir rakip olacağını umuyor. Yeni özelliklerinin yardımıyla ısı sorunlarıyla mücadele edecek olan yeni E0 aşamalı yongasını da ilk kez bu işlemciyle deniyor. Bakalım Intel oyuna döndü mü?

Intel İşlemcilerin Ateşi Suyla Düşürüldü

Bilgisayarınıza bir sulu soğutma sistemi takmak kağıt üstünde akıllıca görünüyor, fakat bu işlemi yapmak gerçekten sıkıntı verici. Intel’in referans soğutucu üreticisi Sanyo Denki, daha kolay ve sorunsuz kurulumlar için bu konunun üzerine gidiyor.

Düşük Güç Tüketimi İçin AthlonXP’de Hızdüşürme

Düşündüğünüzden daha kolay. Bir kaç basit ayarla AthlonXP’nizi gerekli olmadığı zaman 300 MHz’ye kadar inebilen taşınabilir bilgisayar işlemcisine dönüştürebilirsiniz. Ayrıca bu yazıda geçen ve güç tüketimini düşüren ayarların neden Pentium 4’te çalışmadığını da anlatacağız.

Dört Sulu Soğutma Sistemini Elden Geçirdik

Sulu soğutma sistemleri hakkında genel görüş, bu sistemlerin daha iyi performans sunduğu fakat kurulumlarının zor olması ve çok fazla ek parça gerektirmeleri yüzünden eksi yanlarının da bulunduğu şeklinde. Peki, harici sulu soğutma sistemleri bu görüşe sahip olanları şaşırtabilir mi? THG ne olup bittiğini anlamak için dört modeli inceledi.

Intel Geleceğe İlişkin Yaklaşımını 775 ile Belli Etti

Intel’in yeni işlemciler dünyasına hoşgeldiniz. Günümüzün tartışmasız en ihtiraslı işlemci ve yongaseti mimarisi Intel 775, dokuz adet işlemci içeriyor. Ses, görüntü teknolojisi, veri depolama ve diğer uygulamalar alanında gelişmiş özelliklerle Intel, "sayısal ev dünyasının" temel direği olma yolunda önemli bir adım atıyor. Bunun yanında THG’nin gerçek-ve-denenmiş ölçümleri, çok milyon dolarlık tanıtım ve reklam dünyasının ortasında, hızaşırtmacılar (overclockers), oyun severler ve bilgisayar meraklıları için gerçeklere dair kısa bir bakış sağlıyor.

Gigabyte’tan 3D Cooler Pro

Tayvanlı anakart üreticisi yeni 3D soğutucusuyla, çetin savaşların yaşandığı soğutucu piysasına ilk adımını attı. Bakalım yeni GH-PCU21-VG tasarımı kendini pratikte de kanatlayabilecek mi?