Arşiv

Intel Core i7-875K ve Core i5-655K: 4 GHz ve Ötesi

Saat çarpanı kilitli olmayan işlemci fikri hoşunuza gidiyor ancak 1000 $ değerindeki Extreme Edition modellere paranız yetmiyor mu? Intel’in K-serisi işlemcileri kilitsiz hızaşırtma keyfini orta seviyeye getiriyor. Şimdi ise akıllardaki soru şu: Acaba bu işlemciler AMD’nin Black Edition modelleriyle baş edebilecek mi?

Dört Çekirdekli Phenom II X4 960T’nin Kilidini Açtık

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız Phenom II X6 1090T incelemesinde AMD’nin Thuban mimarisini temel alan dört çekirdekli işlemcilerini pazara sürebileceği olasılığından bahsetmiştik. Tahminlerimiz boşa çıkmadı: AMD’nin 3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Phenom II X4 960T işlemcisini aldık ve ASRok’ın 890FX Deluxe3 anakartıyla kilitli çekirdeklerini açmayı denedik.

GeForce GTX 480: 3’lü SLI, 3D Vision ve Gürültü

Nvidia’nın GeForce GTX 480 ekran kartını bir ay önce incelemiştik. Bugün ise üç GTX 480 ve iki Radeon HD 5870’i alarak SLI/CrossFire performans analizi yapacağız. Ayrıca gürültü ve sıcaklığın etkilerini en aza indirmek için önerilerimiz de olacak.

Phenom II X6: Thuban Tasarımından İlk Ayrıntılar

Intel’in ardından AMD de altı çekirdekli işlemcisini duyurmaya hazırlanıyor. Bu ayın sonunda çıkması beklenen Phenom II X6’ların üzerindeki perde biraz kaldırıldı. Ayrıntılı testleri ay sonunda yayınlayacağız şimdilik yeni işlemciler hakkındaki önbilgileri buradan okuyabilirsiniz.

Asus P7P55D EVO Anakart

Asus’un ilk P55 tabanlı anakartı geçen hafta elimize ulaştı. Aslında birçok anakart üreticisinden P55 yongasetli anakartları alıp toplu bir inceleme yapmayı planlıyoruz fakat haftalarca beklemektense bir öninceleme yapmayı daha uygun bulduk.