Arşiv

Microsoft Genişbantta İddialı

SmallNetBuilder.com’dan Tim Higgins’den Microsoft’un genişbant ürün serisi planları hakkında bilgi aldık. Microsoft bir kez daha yapacağını yapıp bir endüstri sektörüne daha mı yumruğunu vurmak istiyor? Yoksa çiğneyebileceğinden daha büyük bir lokmayı mı yutmaya hazırlanıyor? Göreceğiz…

Toshiba + ATi + Intel

Zaten e310 harika bir üründü, e740 da hayalimizdeki PDA olmaya aday: ATi grafik işlemcisi, 400 MHz Intel işlemci, kablosuz iletişim seçeneği bulunuyor ve bütün bunlar Toshiba tarafından bir araya getirilmiş. İşte kararımız…

Microprocessor Forum 2002 – Ön Değerlendirme

Bu hafta Mikroişlemci forumu Intel, AMD ve diğer bir çok firmanın gelecek nesil işlemcileri hakkındaki detayları içeren açıklamaları ile dolu olacak. ExtremeTech’ten Nick Stam bizim için bir ön değerlendirme yazısı kaleme aldı.

Sona Yaklaşıyoruz – Bir THG Tartışma Platformu

Mikroişlemci forumu bu hafta başlıyor, bu yüzden işlemci dünyasında 2003 yılında neler yaşanacağını merak ediyorsunuzdur. Acaba AMD sürekli olarak ertelenen Hammer’ı piyasaya sürecek parayı bulabilecek mi? Intel kendi durumunu korumak için yine ortalığı kasıp kavuracak politik manevralara baş vuracak mı?

Genius MaxFire Libre Wireless G-12 Twin: Oyunlar İle Aranızda Kablo Olmasın

Oyunseverlerin, özellikle shoot-em up türü oyunlara sık sık takılanların klavye yerine pad’leri tercih ettikleri bir gerçek. Genius MaxFire Libre G-12 Twin oyun pad’i kavramını bir adım daha ileri götürüyor ve tek pakette iki adet kablosuz pad sunuyor. Peki bu aygıtlar ile oyun oynamak ne kadar kolaylaşıyor? İşte bu yazıda bu sorunun cevabını arıyoruz.

Seyyar CD Dövmecisi: Yamaha CRW-F1UX USB 2.0

Yamaha’nın USB 2.0 yazıcısı mükemmel yazma performansına sahip. Yeni Ultra-Speed (Ultra Hızlı) RW medyalarına 24x yazma hızı gerçekten etkileyici. Bu sürücü ayrıca Disc T@2 modunda tamamen yeni bir yazma fonksiyonuna sahip.

Genius Comfy KB-21e Scroll Klavye: Şık Masaüstleri İçin İdeal Tasarım

Geçtiğimiz günlerde test merkezimizi ziyaret eden Genius Comfy KB-21e Scroll klavyeyi bir süre kullandıktan sonra izlenimlerimizi sizler ile paylaşmaya karar verdik. Tasarımı ve renk uyumu açısından şık masaüstlerinde ideal bir görünüm sergileyen Genius Comfy KB-21e Scroll aynı zamanda yardımcı tuşları ile kullanım kolaylığı da getiriyor.

Canon S520 ve S750, HP’nin Alternatifleri

Yeni sezon yaklaşırken, birçoğumuz daha hızlı ve daha tutumlu bir yazıcı olan Canon S750’yi mi yoksa yeni model HP Deskjet 5550’yi mi alacağımız konusunda kararsızız. Hatta, biraz daha yavaş ancak daha ucuz olan S520 modeli de düşünülebiliyor. Bakalım hangi model THG’den onay alıyor?

Ağ Kamerası Teknolojisi Yeni Bir Bakış Açısı Sunuyor

Ağınıza bağlanabilen kamera teknolojisi bir dizi uygulama alanı sunuyor. Henüz yeni olarak kabul edilmesine rağmen seçenekleriniz sadece hayal gücünüz ve kameranın yetenekleri ile sınırlı. Konsept iyi, peki halihazırdaki ürünler gereksinimlerimizi karşılayabilecekler mi?

Yan Kulvardan Sürpriz Atak: 120 GB’lık Samsung SV1204H

Bu sürücü yüksek veri yoğunluğu kullandığı için performans rekoru kıramıyor. Ancak, son derece sessiz çalışmasından çok etkilendik. Aynı zamanda düşük fiyatı da firmanın Maxtor ve Western Digital’a savaş açtığının göstergesi olabilir!

Bir Çırpıda NAS

NAS (Networked Attached Storage: Ağa Bağlı Veri Depolama) bu aralar yeni yeni ısınmaya başlayan bir fikir. Büyük, orta ve küçük işletmelerin, hatta ev kullanıcılarının veri depolama istekleri arttıkça bu kadar büyük verileri depolamanın kolay bir yolunu bulmak gerekli olmaya başlamıştı. NAS çözümleri bu sorunu gidermeyi amaçlıyorlar. İşyerinizde hangi uygulama kullanılıyor olursa olsun, daha fazla disk alanına ihtiyacınız olduğunu hissetmediğiniz bir gün oldu mu? Peki bu gereksinimi en hızlı ve pratik tarafından nasıl karşılayabilirsiniz? Şimdi bu gelişmeler ışığında Quantum 1100/40 Snap sunucusunu inceleyecek ve NAS teknolojisinin ne kadar ilerlediğini göreceğiz

Sonbahar 2002 IDF – 2. Gün

ViewSonic, Samsung, Analog Devices, Musicmatch, LSI, Philips, Palm, Fujitsu, Promise, Ali, 3ware ve Gümüş – Çinko pil teknolojisi IDF 2’de aysbergin suyun üzerinde kalan kısmı olarak görünüyor. HiDef TV ve yeni bir Palm-tabanlı telefon bugün IDF’de gördüğümüz yen icatlardan sadece bir kaçı.

HP DeskJet 5550, Yeni Sezonun Yıldızı

Rakipler endişelenmeye başlayabilir. HP teknoloji yarışında bir adım öne geçmeyi başardı. PhotoRet III yerini bir milyon renkli PhotoRet IV’e bıraktı. Yeni Deskjet 5550 metinleri mükemmel basarken resim çıktıları ise en iyi fotoğraf yazıcılarınki kadar iyi. Yine de bilinmesi gereken birkaç eksiği yok değil…

Mükemmel Takım Çantasını Oluşturmak

Yapacağınız işe uygun, doğru aleti bulmak bazen çok zor olabilir. Mükemmel takım çantasında bulunması gereken aletlere bir göz atıyor ve hangi işe hangi aletin en uygun olduğuna dair fikir teatisinde bulunuyoruz.

Bu Mini PC Büyüklere Kafa Tutuyor

Bu ultra kompakt PC sisteminin nasıl bir performans vereceğini anlamak kolay: Intel P4/2533, GeForce 4 Ti 4600 ve DDR333 bellek gibi güçlü bileşenlere sahip olan Shuttle PC yüksek performanslı big-tower sistemlere kafa tutuyor.

Burnu Büyük İngiliz: 3Dlabs’ın Wildcat VP’sini Teste Aldık

3Dlabs yepyeni bir yonga ile tekrar podyuma çıkıyor. NVIDIA’nın Quadro4 ve ATi’nin FireGL 8800 modelleri burada biraz kısa kalıyorlar, çünkü P10 iş istasyonu arenasında yeni standartları belirliyor. Kanıtı da şu anda okumaya başlayacağınız, 8 OpenGL grafik kartını kapsayan bu performans testi.