Arşiv

NVIDIA (Yeni) Kartlarını Masaya Koyuyor

NVIDIA ATi’nin lansman atağına yeni üst ve orta seviye grafik kartları GeForce FX 5950 Ultra ve FX 5700 ile yanıt vermeye çalışıyor:. Peki NVIDIA üst ve orta seviyedeki grafik performansı çıtasını yükseltebiliyor mu? Hem ATi hem de NVIDIA’nın yeni kartlarının getirdiği ufak performans artışları oyunlarda gerçekten fark ediliyor mu? Aslında pek değil, ama asıl iyi haber piyasada fiyatları düşürecek olan çok iyi bazı yongaların olması.

MuVo NX: MP3 Çalma Özellikli Bir Bellek Modülü

Creative Labs, MuVo NX adlı yeni ürününe ilave MP3 çalma özellikleri ekleyerek USB flash bellek modülü konseptini geliştirmek istiyor. 128 MB belleği ve iki saatlik müzik saklayabilme kapasitesi olan araç kolay kullanılan bir dizi kontrol, çok gerekli olan bir LCD ekran ve yeterli pil ömrü sunuyor. Kulaklıklar arzu edilen seviyede olmasa da MuVo NX’te birçok hoş sürpriz var.

İki Alemin Kralı: Intel Xeon İçin 875P’li Asus PC-DL

1 MB’lık L3 önbelleği ile Intel Xeon’un iş istasyonu piyasasına fırtına gibi girmesi bekleniyordu. Ne yazık ki, yalnızca çift DDR 266 destekleyen Intel E7505 yongaseti bu işlemci için pek uygun değil. Asus bu sorunu çözmesi gerektiğine karar verdi. Ve çözdü de: 875 masaüstü yongaseti ve çift DDR 333 ile, performansı artırmayı hedefleyen bir kart geliştirdi.

ThinkPad G40: Notebook Kılığında Masaüstü PC Kuvveti mi?

Hiç masaüstü PC’nizi, bu PC’ye benzer özelliklere sahip, yakın fiyatlı bir notebook ile değiştirmeyi düşündünüz mü? Notebook/masaüstü bileşiminin masaüstü sistemlerle başa çıkıp çıkamayacağını görmek için IBM ThinkPad G40’i test ettik. Sonuç: Kesinlikle altta kalmıyor.

Quakecon 2003: id Software ile Röportaj Zamanı

id Software elemanları ile bir araya gelme şansı olmazsa Quakecon ne işe yarar ki? Todd ve Tim ile bir araya gelip, okurlarımızın görüşlerine dayanarak onlara pek çok soru sorma fırsatı bulduk. Ayrıca MSI, Hitachi, YouPlayGames ve Case Ace’den yenilikleri de aktarıyoruz. Quakecon sona ermek üzere ve bu iyi bir şey; çünkü uykusuzluktan ölüyoruz.