Arşiv

Asus PW191 LCD: Dış Görünüş Aldatabilir

Asus’un 17" PM17-TU LCD ekranının oyun meraklıları arasında popüler olması çok fazla sürmedi. Şimdi ise üretici bir adım ileri gidiyor ve 19" PW191 modeliyle mükemmel görünüşlü bir ekran sunuyor. Ne yazık ki başarımın, dış görünüşle aynı güzelliğe sahip olduğunu söylemek zor.

19" LCD Ekranlar: Bahar 2006 Koleksiyonu

Piyasada bulunan en iyi LCD ekranları topladık ve hemen söyleyelim ki kesinlikle hayal kırıklığına uğramadık. Ancak bir ekranın piyasada tutulup tutulmayacağını daha çok kullanım şekli (ofis, oyun veya görüntü tasarım) belirliyor.

Devrim mi? İlk LumiLED LCD Ekran

Son geliştirme aşamasında harcanan aylardan sonra, NEC piyasada bulunan ilk LED arka aydınlatmalı ekranı çıkardı: NEC MultiSync LCD2180WG-LED-BK. Fiyatı herkesin hoşuna gitmeyebilir ancak LumiLED teknolojisi LCD ekranların evriminde önemli bir aşama olarak gösteriliyor.

17" LCD’ler Öldü Mü?

17" LCD ekranlar öldüler de gömdük mü? Daha kurutulup duvara asılmadıkları kesin, 17" üreticileri tümüyle yeni işlevler barındıran, göze daha hoş gelen ürünler tasarlamayı sürdürüyorlar. Aynı zamanda 19" ekran fiyatlarındaki düşüş de sürüyor.

NEC ve LaCie Uzman LCD Pazarında Başı Çekiyorlar

Sizden gelen birçok isteğin ardından uzman sınıfı ekran çözümlerini sizin için inceledik – dört adet yüksek çözünürlüklü ekran. Menülerinde iki adet özel ayar düzeneği her işbilir fotograf rötuş sanatçısı için bulunmaz bir nimet. LCD’ye geçmeye hazır mısınız?

Size en uygun 19" LCD Ekran Hangisi?

Pazara güçlü giren, en iyi 19" LCD ekranları sizin için inceledik. 8’den 25 ms’ye değişen değerlere sahip ürünlerin iddialı oldukları noktaları ortaya koyduk. İster Photoshop, işyeri uygulamaları, ister DVD izlemek için olsun uygun olanı seçmeniz önemli – oyun konusunu da unutmadık elbette.

8ms 19" LCD’ler: Oyun için Hız, Peki Ne karşılığında?

Üreticiler 19" ekranlar için hızla 12 ms’den 8 ms’ye geçiyorlar. Ancak daha önce 17"lerde de yaşanan bu gelişmnin renk yaratımında ve görme açılarında oldukça büyük kayıplara neden olduğunu anımsatalım. Bu durum 19" modeller için de geçerli olacak mı? Haydi bir göz atalım.

19" LCD’leri Silkeledik

LCD üreticileri 19" ekranlarının 17"ler kadar iddialı olduğunu belirtiyorlar. Ancak bizim deneylerimiz büyüklüğün her zaman çok şey sunmadığını gösteriyor. Elimizdeki BenQ, NEC, Philips ve Xerox’ 19"lerin en iyilerini, oyun ve film tutkunlarının bakış açısıyla değerlendirdik.