Arşiv

Yeni, Daha Hızlı, Daha Sessiz: Seagate Barracuda 7200.8

Bir sürelik sessizlik ve bir önceki serinin 200 GB’lik kapasitesine sınırlı kaldıktan sonra Seagate, yeni serisi olan 7200.8 ile birlikte kapasiteyi 400 GB’ye çıkarıyor ve hem dahili hem de harici olarak iki seçenek sunuyor. Sekiz kuşak Barracuda’yı deneye soktuk.

Prescott Yenilendi: P4 600 Serisi ve Extreme Edition 3.73 GHz

Intel’in AMD’ye karşı yaptığı yenilikler arasında 2 MB L2 önbellek ve talep-tabanlı saat ayarlaması var. Yeni Prescott işlemciler daha fazla özellik ve bütüncü platform kavramıyla geliyor. Evet son kullanıcının sevdiği özellikler fakat AMD benzer işlemci özelliklerini neredeyse 18 aydır sunuyor.

Nihayet Hazır: Dokuz Soket 939 Athlon64 Anakart!

Pek çok kullanıcıyı sınırlı sayıda seçeneğe zorunlu bırakan aylardan sonra nihayet pek çok üretici Soket 939 trenine atlıyor. Yeni mimari yüksek başarım ve hatta ileride gelecek olan çift çekirdekli Athlon’lara da destek sunuyor. En son çıkan ve hem AGP hem de PCI Express kullanan dokuz modeli inceledik.

Abit Fatal1ty: Anakartlar daha fazlasını sunuyor

Üst seviye birçok bilgisayar kullanıcısı ve oyunsever, Abit Fatal1ty serisinin güç ve hızaşırtma yeteneği konusunda yeni bir çığır açacağının beklentisi içerisinde. Bu serinin 925XE yongaseti tabanlı olan ilk anakartı AA8XE’yi inceledik.

SLI Geliyor: PCI Express’i İncelemenin Tam Sırası

Intel yeni PCI Express görüntüye güveniyor, peki bu ne açıdan iyi? ATI ve NVIDIA kartlar bulduk ve olabilecek tüm PCIe kiplerinde deneyler yaptık. Bu yaşamsal bir soruya yanıt vermemizi sağladı: SLI yapılanması için ne kadar PCIe veriyolu genişliği gerekiyor?

Windows XP ile RAID 5 Yapmak

Biliyoruz XP sorunlu bir işletim sistemi, ama sağladığı imkanlardan da faydalanmak gerek. Bir kaç ufak değişiklikle XP’deki gelişkin RAID özelliklerinden nasıl faydalanabileceğinizi görün..

Elitegroup 915P-A: AGP, PCI Express. Şimdi de AGP Express mi?

ECS, AGP uyumlu bir grafik kartı yuvası taşıyan 915P yongasetli bir anakart geliştirdi ve buna AGP Express adını verdi. Böylece terfi yapmak isteyenler mevcut AGP kartlarını kullanarak Intel’in en son nesil sistemlerini kullanabilecekler. Nasıl yaptılar, nasıl çalışıyor?

Intel Geleceğe İlişkin Yaklaşımını 775 ile Belli Etti

Intel’in yeni işlemciler dünyasına hoşgeldiniz. Günümüzün tartışmasız en ihtiraslı işlemci ve yongaseti mimarisi Intel 775, dokuz adet işlemci içeriyor. Ses, görüntü teknolojisi, veri depolama ve diğer uygulamalar alanında gelişmiş özelliklerle Intel, "sayısal ev dünyasının" temel direği olma yolunda önemli bir adım atıyor. Bunun yanında THG’nin gerçek-ve-denenmiş ölçümleri, çok milyon dolarlık tanıtım ve reklam dünyasının ortasında, hızaşırtmacılar (overclockers), oyun severler ve bilgisayar meraklıları için gerçeklere dair kısa bir bakış sağlıyor.