Konami’nin E3 Sürprizi: Silent Hill 8

Tası tarağı hazırlayın Silent Hill kasabasına geri dönüyoruz.

Konami, E3 2010 fuarında yılların eskitemediği Silent Hill serisi için yeni bir oyun daha duyurdu; Silent Hill 8. Konami, Silent Hill’in son oyununu Silent Hill 8’i geliştirmesi için Vanta Games’i görevlendirmiş. Vanta Games mi? Evet, muhtemelen benim gibi sizde bu oyun stüdyosunun adını yeni duyuyorsunuz.

Vanta Games hakkında henüz pek bir bilgimiz yok ama internet sitelerinden öğrendiğimiz kadarıyla Vanta Games, Çek Cumhuriyeti asıllı yeni bir oyun stüdyosu ve Silent Hill 8, Vanta Games’in ilk oyunu olacak. Vanta Games’in kadrosunda deneyimli çalışanlar bulunuyor sanırım Konami, Silent Hill serisini bu kadar da riske atacak değil ya…

Silent Hill 8

Peki yeni Silent Hill oyunu hakkında elimizde ne var? Silent Hill 8’in E3 2010’da yayınlana videosundan anladığımız kadarıyla, Silent Hill’e bu sefer Murphy Pendleton adında bir suçlu ve ismini henüz bilmediğimiz bir bayan karakter konuk oluyor. Ana hikaye bu ikilinin etrafında gelişecek gibi gözüküyor. Silent Hill dönüş biletimiz ise, Konami tarafından Xbox 360 ve PS3 için 2011 yılına kesilmiş.

E3 2010’da yayınlanan dört dakikalık Silent Hill 8 videosunu aşağıda bulabilirsiniz. Ben videoyu beğendim ama THG Oyun Silent Hill uzmanı Oruç Dim ne der bilemiyorum :).

6 Yorum

  • Tahir Meylani

   Konami basın bülteninde oyun için Silent Hill 8 diyor. Sanırım oyunun ismi konusunda hala düşünüyorlar. Silent Hill 8 ismi oyunun çıkışına yakın yeni bir isim alabilir.

 1. Oruç Dim

  Silent Hill 8’miş çünkü;

  Japonya’daki ismi Silent Hill Zero olan ve birinci oyundan önce geçen Silent Hill Origins altıncı oyun, ana Silent Hill evreninde bile geçmeyen, ilk oyunun hikayesinin “ya böyle olsaydı” şeklinde sunulmuş versiyonu olan Silent Hill: Shattered Memories ise yedinci oyunmuş. Dolayısıyla bu da sekizmiş.

  Yersen. Kaldı ki Silent Hill Origins, Homecoming’den önce çıkmıştı, o zaman neden Homecoming teaser’ın da Silent Hill 5 (V) dediler? Şimdi mi bu oyun ana seriden bir oyun haline geldi, hatta altıncı oyun oldu? Bırakın allahaşkına. Konami iyice saçmaladı bana kalırsa, Silent Hill oyunu falan yapmasınlar artık bu kafayla. Ayrıca Team Silent’ın yapmadığı geleneksel Silent Hill oyunundan hayır gelmeyeceği bir çok merci tarafından bilinen ancak kamuoyundan saklanan bir gerçektir.

  Adam hapishaneden de kaçıyor, oooh, yaparsınız Silent Hill 2’nin ekmeğini yiyen, “suçluluk” temasına sahip bir oyun, olur size Silent Hill. Videoda gördüklerim beni pek etkilemedi açıkçası, sizi bilmiyorum da. Homecoming’in bir diğer varyasyonu geliyor gibi.

 2. snatcher

  arkadaş şu yoruma bak şu ifade şekli hitap şeklide nedir nerde yaşıyorsun kardeş sen !! emeğe saygı duyun bir teşekkür etmeyi öğrenin ya ilk önce

 3. Kaze

  Silent Hill’i yeterince paraladılar. Umarım ortaya güzel bir şey çıkartmak için biraz daha çaba gösterirler. Aslına bakarsanız Shattered Memories, hiç fena değildi bence…

 4. Sessiz tepe

    sİent Hill Bir oyundan ötesi… kim ne dese desin ufak tefek yazlar yüzünden ben kendi adıma sh serisinde yaşadığım deneyimleri hecanı hic bir duyguya değişmeyeceğim ve değişmemde çünkü oyuna ilk başladığımda Silent hill 1 elime ilk alıp ps1 de çalıştırdığımda oyun başlar başlamaz karkterin ölmesi yav ne oldu demeye kalmadan cafe de bir bağırtıyla uynadığında nasıl tepki vermiştim… oyun kolunu korkudan fırlatıp tv sehpasını camın kırmıstım 🙂 silet hill budur ruhunla oynamıyorsan oraya 8 yazmışlar orgins yazmışlar boş bence bazılaro ona sayı der bazılarıda durmak yok yola devam der saygılarımla sessiz tepenin sessiz oyuncusu

Bir cevap yazın