Kol Saati Olur da, Kol Çaları Olmaz mı? (Konsept)

Olur, ancak bu konsept MP3 çalar için bazı “jestler” yapmanız gerekiyor.

Beat MP3 Çalar - 1

Tasarımcı Adrien Guenette‘nin tasarladığı bu konsept “kol MP3 çaları” pürüzsüz, minimalist tasarımıyla seçkin bir şıklığa sahip. Aynı zamanda bir kol saati de olan bu ürünle müzik arşivinizi dilediğiniz yerde dinleyebiliyorsunuz. Kol saatinde hiç mi MP3 çalar görmedik diyebilirsiniz, ancak Guenette’in tasarımının farkı, müziğinizi “jestlerinizle“, yani el hareketlerinizle kontrol edebilmeniz.

Beat MP3 Çalar - 2

Beat” (ritm vuruşu) adlı bu konsept aygıtın zaman, mesafe, nabız sayısı gibi bilgileri ölçme yeteneğinin de olması, hatta verileri size ‘sesli olarak’ söyleyebilmesi, aynı zamanda kusursuz bir ‘egzersiz koçu‘ olarak da tasarlandığının göstergesi. Konsept aygıtın denetiminin ise, kelimenin tam anlamıyla, elinizin altında olması düşünülmüş. Ancak el hareketlerinizi algılayıp saate bildiren bir yüzüğü de parmağınıza takmanız gerekiyor.

Beat MP3 Çalar - 4

İşte Beat MP3 çaların anladığı işaret dili. İşitme engelli olabilir, ama dinletme engelli değil.

Her ne kadar siz koşarken ellerinizle yaptığınız jestlerin doğru algılanacağından pek emin olmasak da, iPod‘un hükmettiği MP3 çalar pazarında, Beat’in yine de rekabet gücü olabileceğini düşünüyoruz. Elbette konsept olmaktan çıkıp, üretimine geçilirse.

Beat MP3 Çalar - 3

Bu 'egzersiz koçuyla' olimpiyatlara hazırlanırken, kulağınızda sevdiğiniz melodiler dolanacak.

1 Yorum

Bir cevap yazın