Klima + OLED = Twilight Hava Arındırıcı

Whirlpool beyaz eşya üretiminin yanı sıra konsept ev döşemesi konusuna da el atıyor gibi görünüyor. Konsept tasarımlara destek kervanına Electrolux’ün hemen ardından katılan Whirlpool, Inova adını verdikleri tasarım ödüllerini Twilight Hava Arındırıcı konseptine verdiklerini açıkladı.

Twilight Klima + Ekran

Twilight Klima + Ekran

Twilight aslında mekanı soğuturken veya ısıtırken ortamı daha keyifli kılmayı amaçlayan, çift işlevli bir ürün. Brezilyalı gir grup enstrüsriyel tasarım öğrencisi tarafından tasarlanan ürün havayı ana üniteden sarkan bir dizi ince tüpün içinden üflüyor ve bu tüplerin üzerine kaplanmış bir OLED “perde” de görsel etkileri canlandırıyor.

Twilight Klima + Ekran 2

Twilight Klima + Ekran - Uzaktan kumanda ve tasarım

Yani? Tasarımcıları Twilight’ın uzak diyarların iklimini ve “kültürünü” mekana taşıyabilen bir ürün olduğunu belirtiyor. Tüpleri terketmeden önce havanın sıcaklığı ayarlanıyor ve OLED perdedeki görüntülerle bağdaşan değişik kokular eklenebiliyor. Elbette bu “çevre profilleri” internetten indirilebiliyor.

Dürüst olmak gerekirse eğer Twilight seri olarak üretilirse mekan değiştiriciden çok internette gezmek, video ve haber izlemek gibi gündelik işler için kullanılacak bir ekran ve klima kombosu olacaktır. Hani cankurtaran dizisindeki tropik plajın meltemini ve kokusunu hissetmek keyifli olacaksa da, tropik bir balık pazarını gösteren bir belgeseli bu üründe izlemek istemeyebilirsiniz 🙂

Daha fazla görsele buradan erişebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Çati34

    bunu bende yeni gördüm güzel sistem : ) fakat ben sizlere danışmak istiyorum malum yaz ayları sıcaklar bunaltıcı işyerime klima taktıracağım bir kaç araştırma yaptım böyle bir site buldum klima montaj fiyatları uygun gibi sizin benimle paylaşabileceğiniz konuyla ilgili dökümanlar olabilirmi acaba ?

Bir cevap yazın