Kingston X58 Anakart Kullanıcıları için 12 GB DDR3 Kit Çıkardı

Oyuncular için bile 12 GB sistem belleği hakikaten çok fazla. Ancak iş dünyasında durum farklı. Bolca belleğe ihtiyaç duyan birçok profesyonel yazılım var. Kingston X58 anakartınızın tüm bellek yuvalarını dolduracak altı adet 2 GB DDR3 bellekten oluşan HyperX bellek kitini duyurdu.

HyperX belleklerin hepsi doğal olarak özdeş ve 1600 MHz hızında çalışıyorlar. Gecikmeleri de 1.65 V gerilim için hiç de fena değil: 9-9-9-27. Ayrıca bellek kiti Intel’in Extreme Memory Profiles teknolojisini destekliyor. Böylece bazı X58 yongasetli anakartlar öntanımlı bellek parametrelerini elle değiştirmeye gerek olmadan doğrudan atayabilecekler.

Kingston HyperX 12 GB Bellek Kiti

Bellek birimi sayısının çok olması yüksek hızlarda kararlılığı olumsuz etkiler. Diğer bir deyişle altı adet belleğin hızaşırtma potansiyeli, üç adet bellekten daha düşüktür. Zaten ürün rekortmenler için değil kapasite ihtiyacının sorunsuz bir biçimde karşılanması için hazırlanmış. Kingston’un sunduğu bilgilere göre altılık HyperX bellek kiti Gigabyte X58-UD6 ve Asus P6T Deluxe gibi anakartlarla herhangi bir sorun olmadan test edilmiş. Tabii ki diğer anakartlar için de bu geçerli olur mu bilmek zor.

Fiyatı ise Kingston’un şu an satılan üç kanal 6 GB HyperX kitinin iki katı kadar: 413 Dolar. Hatta belki iki katından biraz daha fazladır.

Bir Cevap Yazın

css.php