Kingdoms Of Amalur: Reckoning Demosu Çıktı

Amalur’un devasa dünyasının kapıları nihayet açıldı…

Tüm zamanların en büyük fantezi edebiyatı yazarlarından R. A. Salvatore tarafından yaratılan devasa evreni, Spawn’ın yaratıcısı Todd McFarlane’i enerjik artistik stili ve Elder Scrolls III: Morrowind ve Elder Scrolls IV: Oblivion’ın baş tasarımcısı Ken Rolston’un yaratıcı liderliğiyle geliştirilen rol yapma oyunu Kingdoms of Amalur: Reckoning’in oynanabilir demosu, nihayet Xbox 360, PS3 ve PC oyuncularıyla buluştu.

2.8 GB büyüklüğündeki demoyu Steam veya Origin üzerinden PC’nize indirebilirsiniz. Konsol sahipleriyse nereye bakacaklarını zaten biliyorlardır.

Big Huge Games ve 38 Studios’un geliştirdiği Kingdoms of Amalur: Reckoning kombo tabanlı akıcı ve eğlenceli dövüş sistemi, dinamik karakter geliştirme sistemi, canlı görsel dizaynı, açık dünya oynanış öğeleri ve 10,000 yıllık hikayesi R.A. Salvatore tarafından yazılmış zengin oyun dünyasıyla dikkat çekiyor.

Açıkçası demoda tecrübe etme fırsatı bulduğumuz kadarıyla oyunun dövüş sistemi eğlenceli bir hack’n slash tadında olsa da, oyunun görsel dizaynı ile birleşince Fable oynuyormuş hissine kapılabiliyoruz ister istemez (zira bu yorumu çok fazla kişiden duydum). Hatta bir adım daha ileri giderek Fable ve Elder Scrolls karışımı bir oynanışa sahip olduğunu söylesek pek yanlış olmaz sanırım. Yaklaşık 1 saatlik demoya bakarak bir yorum yapmak ne kadar doğru olur bilemiyorum, ama açıkçası ben, oyunun kendine ait bir stile, bir ruha sahip olmadığı izlenimine kapıldım. Yine de oyunun daha derinlerine inmek için 10 Şubat olan çıkış tarihini iple çektiğimi de itiraf etmeliyim.

Bence vakit kaybetmeden demoya bir göz atın. Demo inerken de galerimize giderek ekran görüntülerine bakmak isteyebilirsiniz. Galerimize ulaşmak için hemen aşağıdaki resmin üstüne tıklamanız yeterli.

Bu arada unutmadan, 38 Studios’un yapım aşamasında olan MMO’su Copernicus da yine Amalur dünyasında geçeceğini de belirteyim. Yani Kingdoms of Amalur: Reckoning için bir giriş oyunu desek hata yapmış olmayız.

Kingdoms of amalur reckoning ss

Bir cevap yazın