Kingdoms of Amalur: Reckoning 200 Saatin Üzerinde İçeriğe Sahip Olacak

38 Studios: “Biraz abarttık mı acaba?”

Tüm zamanların en büyük fantezi edebiyatı yazarlarından R. A. Salvatore tarafından yaratılan ve 10,000 yıllık bir tarihe sahip devasa evreni, Spawn’ın yaratıcısı Todd McFarlane’in enerjik (ve inceden Fable’ı andıran) artistik stili ve Elder Scrolls III: Morrowind ile Elder Scrolls IV: Oblivion’ın baş tasarımcısı Ken Rolston’un liderliğiyle geliştirilen rol yapma oyunu Kingdoms of Amalur: Reckoning, 10 Şubat’ta PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için raflarda olacak. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan demoyu oynadıysanız oyun hakkında biraz fikriniz olmuştur. Evet, oyun ilk bakışta Fable ile Elder Scrolls’un gayri meşru çocuğu gibi duruyor olsa da (hatta bugüne kadar bir video oyunundan gördüğümüz en kötü yay kullanma hissine sahip olsa da), kesin bir yargıya varabilmek için 10 Şubat’ı beklememiz gerekiyor sanırım.

Kingdoms of amalur reckoning ss

38 Studios ekibi ise son derece umutlu ve fazlasıyla iddialı. Öyle ki oyunun baş tasarımcısı Ian Frazier’ın yaptığı açıklamalar, oyunun RPG türüne getireceği yeniliklerle bir devrim yaratacağı iddialarına kadar varmış durumda. Frazier, Strategy Informer’a verdiği röportajda ise oyunun oynanış süresinden bahsetmiş. Söylenenler doğruysa Kingdoms of Amalur: Reckoning’de bizleri 200 saatin üzerinde bir içerik bekliyor.

İki ay önce içeriği baştan sona oynayarak bir test gerçekleştirdik. Kalite kontrol elemanlarımız zaten oyunu uzun süredir oynuyorlar ve oyunla ilgili bilinmesi gereken her şeyi, içini dışını her yerini biliyorlar. Görevleri oyundaki her şeyi oynamak. Tüm görevleri tamamlamak, tüm zindanları temizlemek, yapılabilecek her şeyi yapmak, hem de olabildiğince hızlı yapmak.

Bu da en düşük zorluk seviyesinde, tüm ara sahneleri ve diyalogları atlamak (!), koşarak gidilebilecek her yere koşarak gitmek, hızlı seyahatla gidilebilecek her yere hızlı seyahatle gitmek ve dövüşlerden mümkün olduğunca kaçınmak anlamına geliyor. Yaptığımız bu hızlı oyun bitirme testi 200 saat civarında sürdü.

Ancak bu elbette ana hikayenin tamamlanma süresi değil. Frazier, ana hikayenin ortalama bir oyuncu tarafından 30-40 saatte bitirilebileceğini söylüyor.

Bence bu paranın karşılığını verme yönünden harika bir şey. Ancak bir geliştirici olarak acaba biraz fazla mı kaçırdık diye düşünmüyor değilim. Gerçekten bilmiyorum.

Frazier’e fazla kaçırıp kaçırmadıklarının yanıtını 10 Şubat’tan sonra verebileceğiz.

Kingdoms of amalur reckoning ss 7

5 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Kimse kusura kalmasın abartmışlar. Bildiğin konsol rpgsi. Deli gibi sığ. konu bok gibi sanki planescape çakması bişi yazalım demişler. combat da baydı o tarot kartları ne be hele. aman ya EA işte.

  2. Kurgan

    Skyrim bittikten sonra bu oyuna ben de pek fazla dayanamadım, çok sıkıcı… Hikayenin elle tutulur bir yanı yok. Oynanıştı, grafiklerdi desek; sanki sevilen bir aç oyunu model alıp, orda tuttu, nasılsa burda da tutar mantığıyla hareket edilmiş gibi. Ama bence tutmamış.

Bir cevap yazın