Kinect ve WP7 Mango Birlikte Çalışabilecek (Video)

Windows Phone 7’nin Kinect ile kontrol edilebileceği bir süredir söyleniyordu ancak bu teknolojinin nasıl uygulanacağı konusunda Microsoft’un ağzı oldukça sıkıydı. Şimdiyse Microsoft, Kinect ve WP7 Mango’nun nasıl birlikte çalışabileceğini gösteren bir video ile karşımızda.

YouTube’a koyulan videoda iki özellik gösteriliyor. İlki “canlı tv” (live tv) programalama: Örneğin, bir kullanıcı Xbox 360 üzerinden Windows Media Center ile Live TV izliyorsa Kinect ekranın altında bir uyarı çıkarıyor ve sesli komut (Xbox Schedule) verdiğinizde program, sonradan hatırlatılmak üzere otomatik olarak cep telefonunuzun takvimine kaydediliyor.

İkinci özellikteyse etkileşimli reklamlardan bir örnek görüyoruz. Videoda gösterilen Toyota reklamında sesli komutla (Xbox Near Me) size en yakın Toyota bayilerini Bing haritasında görebiliyorsunuz. Sonrasında seçtiğiniz bayiye e-posta veya telefonunuz aracılığıyla SMS gönderebiliyorsunuz.

İşin güzel yanı bu özellikler sadece Windows Phone 7’ye özgü olmak zorunda değil. Diğer üreticiler de Kinect üzerinden kendi komutlarını ve uygulamalarını geliştirebilirler. Yine de bu kısa videoda gelecekte bizi nelerin beklediğini görebiliyoruz.

Bir cevap yazın