Kinect PC Oyunlarını da Destekleyecek (Söylenti)

PC için Kinect desteği iddiası kuvvetleniyor.

Microsoft’un Xbox 360 için geliştirdiği hareket algılayıcı teknoloji Kinect’in marifetlerini pek çok kez görme şansı bulduk. Hatta yaratıcı ellerde Kinect’in PC’de çalışacak şekilde tekrar programlandığını, üç boyut desteği eklendiğini de.

Kinect’in başarılı bir teknoloji olup olmadığı ise, hala bir soru işareti. Evet, Kinect, ilk günlerde oldukça talep gördü, ama bizim için önemli olan ilerleyen günlerde oyun yapımcılarının bu teknolojiye ne kadar destek vereceği ve Kinect’in Xbox 360 oyuncularına sunduğu yeni oynanış mekaniklerinin oyuncular tarafından ne kadar sevileceği.

Bugün ortaya çıkan bir haber ise, Kinect’in hakkında konuşmak için sadece Xbox 360 oyuncularının değil, PC oyuncularının da söz sahibi olabileceğini gösterdi; zira Güney Kore’li oyun geliştiricisi GamePrix, yeni geliştirdiği MMORPG oyununda Kinect desteği için şimdiden umutlu konuşuyor.

GamePrix’ten Jason Lim, “Kinect çok yakında yeni bir oyun kontrolcüsü olarak karşımıza çıkacak, bu cihaz ileride joypad modunda desteklenebilir” diyor.

GamePrix’in geliştirdiği Divine Souls adlı bu yeni MMORPG oyunun sadece PC’e özel geliştirildiğini biliyoruz. Yani, eğer GamePrix Kinect desteği için şimdiden umutlu konuşuyorsa bu, Xbox 360 değil, PC oyuncuları için bir haber.

Jason Lim, ileri de ortaya çıkacak duruma göre şimdiden ahkam mı kesiyor, yoksa bildiği bir şey mi var, emin değilim. Ama bildiğim bir şey varsa, PC için resmi Kinect desteğini çok kısa bir sürede göremeyeceğiz. Microsoft, Kinect için çok tavuk feda etti ve inanın bana bu tavuklar Xbox 360’dan gelecek kazlar içindi :).

Bir cevap yazın