Killzone 4 Yolda Mı?

Guerilla Games ayrıca yeni bir oyun ve Vita için çıkacak bir Killzone oyunu üzerinde çalışıyor olabilir.

Killzone serisinin yaratıcısı Hollandalı Guerilla Games, bugünlerde oldukça yoğun günler geçiriyor gibi görünüyor. Zira firma, resmi internet sitesinde programcıdan tasarımcıya, konsept tasarımcısından karakter sanatçısına, ışıklandırma sanatçısından yardımcı sanat yönetmenine kadar birçok iş ilanı vermiş durumda.

Bu ilanların en dikkat çekici olanı ise, hiç kuşkusuz FPS tecrübesi olan kıdemli multiplayer tasarımcısı ilanı. Zira firmaya yakın birçok kaynağa göre bu, Guerilla Games’in Killzone 4 üzerinde çalışmaya çoktan başladığını gösteriyor. Hatta söylentiler, E3 2012’de gelecek bir duyurunun ardından oyunun da 2013’ün ilk aylarında gelebileceğinin altını çiziyor.

Öte yandan bazı iş ilanlarından anlaşıldığı kadarıyla firma yeni bir fikri mülk üzerinde de çalışıyor. Ancak bu oyun projesinin türü hakkında henüz net bir bilgi yok. Bir FPS olabileceği gibi perdenin ardında bambaşka bir oyun bekliyor da olabilir.

Satır aralarından çıkan en ilginç bilgi ise, firmanın DirectX konusunda tecrübeli birilerini arıyor olması. Yoksa bir PC hamlesi mi gelecek? Ne desek yalan olur.

Ayrıca PlayStation Vita duyurulduğun bu yana ortalıkta dolaşan, son birkaç ayda da iyice yoğunlaşan söylentiler, Guerilla Games’in PlayStation Vita için de bir Killzone oyunu geliştiriyor olabileceğini işaret ediyor. Ancak bu konu hakkında da ortada somut bir ipucu falan yok. Anlayacağınız önümüzdeki süreçte Guerilla Games’ten seri halinde bazı duyurular gelebilir veya en azından bir takım somut bilgiler su yüzüne çıkmaya başlayabilir. Merakla bekliyoruz.

2 Yorum

    • Uğur Yurtsever

      Aslında farkındaysanız tamamen söylentiden ibaret olan, haber değeri taşımayan ve daha da önemlisi kaynağına ulaşamadığımız şeyleri haber olarak sayfalarımıza taşımıyoruz. Ancak bu haber basit bir söylenti değil. Zira Guerilla Games birçok farklı pozisyonda eleman alıyor ve bu da firmanın yeni projeler üzerinde çalışmaya başladığının bir göstergesi. Sadece biraz sondaj yaptık hepsi bu. Tabii düşüncenizi paylaştığınız için teşekkürler. 🙂

Bir cevap yazın