Killzone 3’te James Cameron Sesleri

Guerilla, Killzone 3 ile FPS standartlarını yeniden belirlemeye geliyor! Yoksa Crysis 2 ölü mü doğacak?

Kim ne derse desin Killzone 2, bugüne kadar yapılmış en iyi görsel tasarıma sahip üç oyundan biri. Her ne kadar 2009 Şubat’ında raflarla buluşmadan önce yaratılan beklentilerin birazcık altında kalmış olsa da; bu oyun, Uncharted 2 ile birlikte 2009’un en iyi görünen oyunuydu ve açıkçası bu bile dudakları uçuklatmaya fazlasıyla yetmişti.

Böyle bir başarının ardından yeni bir devam oyunu söylentileri de fazla gecikmedi dpğal olarak. Zaten Killzone 2’nin sonundan bir devam oyununun geleceği kabak gibi belli oluyordu. Tropik adalarda sağa sola koşuşturan deli danaların hikayesini anlatmak yerine (söz meclisten dışarı); asırlardır Orta Doğu’yu kana bulamaya devam eden çatışmaya, David ve Goliath’ın fantastik penceresinden bakmayı seçen enteresan bir FPS oyunu bu kadar çabuk bitmemeliydi zaten!

Yine de Killzone 3’ün resmi olarak duyurulması için uzunca bir süre beklemek zorunda kaldık. Ancak Guerilla Games, GamePro dergisinin son sayısından bomba gibi haberlerle fırladı. Bu haberlerden ilki, başlıktan da anlayacağınız üzere, Terminator ve Aliens gibi muhteşem filmlerin usta yönetmeni James Cameron’ın Guerilla Games ekibine yaratıcı yönetmen olarak katılmış olması. Yani Killzone 3 ortamları, James Cameron’ın eşsiz yaratıcılığından süzülerek hayat bulacak.

Bununla birlikte oyunun geliştirilmiş grafik motorunun Uncharted serisinin yaratıcısı Naughty Dog’un elinden çıkacağını da belirtelim. Ayrıca Guerilla Games’in yaptığı ilk açıklamalar, Killzone 3’ün meşhur Cell mimarisini tam yükte kullanılacak ilk oyun olacağını gösteriyor. PlayStation 3’e özel oyun geliştiren yapımcıların fazla uçmadığını düşünürsek, Killzone 3’ün kendinden yalnızca birkaç ay önce çıkacak Crysis 2’yi de toprağa gömmesi kuvvetle muhtemel.

2011’in ilk aylarında raflarla buluşması beklenen Killzone 3’ün üzerindeki sis perdesi, gelecek ay düzenlenecek E3 2010’da yayınlanacak çok özel bir videoyla aralanmaya başlayacak. Killzone 2’nin E3 2008’de yaptığı şovu düşününce heyecanlanmamak elde değil.

6 Yorum

 1. bluetime

  sony sunumu exclusive yani crysisin pcye çıkması gibi.

  imrendğim oyunların başında pc gamer olarak.

  sony bayağı kasmış iyi bir şey yapayım diye.

  ps3ü olupda arşivinde killzone2 yoksa itinayla dövülür o kişi:D

 2. snatcher

  pc lere 8 çekirdekli cpu çıktımı dostum yada 3.2 ghz hızında frontside ı olan bir anakart uçmayın beyler 2006 yılında üretilmiş olan bir cihaz halen hiçbir pc gücüne yetişemedi ve bunu kabul etmiyorsunuz helal olsun ya hiçbirşey demiyorum en son çıkan 6 çekirdekli *1838 tl lik cpu ve bir okadarda diğer donanımlara vererek kuracağınız pcleri güle güle kullanın kendinizi avutmaya yetecekmi orasını bilemem ama 🙂 *cpu spec : http://www.vatanbilgisayar.com/intel-i7-970-intel-core-i7-970-soket-1366-3.2ghz-8mb-cache-45nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=47356

 3. snatcher

  ps3 ü 600 tl ye alırsın almış olduğun donanım 3.2 ghz hızında çalışan ram+cpu+board 3lüsü ile oyunlarda eşsiz hd deneyimi alırsın şuanki piyasa şartlarıyla 3.2 ghz hızında çalışan en son çıkan cpu 1830 tl buna ekran kartı ram ve mainboardda ekle bakalım ne kadara geliyor komik olmayın beyler bence gerçekci olun

Bir cevap yazın