Killzone 3 İle İlgili İlk Bilgiler Şubat’ta Gelebilir

Killzone 2 çok başarılı bir oyundu. Her ne kadar birazcık Uncharted 2’nin gölgesinde kalmış olsa da gerek atmosferi gerekse görsel tasarımıyla PlayStation 3 donanımının hakkını verdi ve Xbox 360’ın Halo 3’üne her anlamda nal toplatmayı başardı. Her başarılı oyun gibi Killzone 2’nin ardından da yeni oyun söylentileri yayılmaya başladı.

Aslında Killzone 2’ye bir devam oyunu geleceği, oyunun sonunda kabak gibi belli oluyordu. Ama bu durum uzun süre gizemini korudu. Hatta öyle söylentiler çıktı ki sağır sultanlar dahi güldü. “Killzone 3, PlayStation 4’e çıkacakmış.” Aslında PlayStation 3 fanatiklerinin Killzone 2 için yarattıkları ve sonunda iyice saçma bir seviyeye varan beklentileri düşününce çok da şaşırmamıştık bunlara.

Bugün ise Play Station Universe isimli PlayStation nerd’lerinin toplaştığı bir sitenin forumunda, SikTh isimli bir kullanıcı, Killzone 3 ile ilgili çok önemli bilgilerin gelecek ay elinde olacağını ileri sürdü.

“Ah, bu arada, gelecek ay elimde Killzone 3 ile ilgili BÜSSÜRÜ bilgi olacak.”

Rep’lerin ve +1’lerin havada uçuştuğu forumda SikTh’in güvenilir bir kullanıcı olduğu ve sık sık oyunların beta testleri ve ön inceleme versiyonlarıyla haşır neşir olduğu bilgisine ulaştık. Yani eleman doğru söylüyor olabilir.

Yine de Killzone 2’nin Aralık 2008’de tamamlandığı düşünülürse, yeni bir Killzone oyunu için en azından 2011’i beklememiz gerekecektir. Şimdilik Şubat’ı bekliyoruz.

Bir cevap yazın