Kendinize Windows Vista’ya Geçiş Paraşütü Hazırlayın

Ne Yapmalı?

Ne Yapmalı?

Bu yazıcının amacı Windows Vista kurulumu sırasında karşınıza çıkabilecek pek çok seçenek konusunda size yardımcı olmaktır. Benim hedefim dengedir: Burada Microsoft’un söylemini aynen tekrar edecek değilim ancak Microsoft karşıtlarının arasına katılmak gibi de bir niyetim yok.

Bir Vista sistem yaratmak için karşınızda pek çok seçenek var. Bu kadar çok olasılık olduğundan öncelikle ana soru için varsayılan çözümle işe başlayalım: “Vista konusunda ne yapmalıyım?” Benim bu konu hakkında verdiğim varsayılan cevabım Haziran 2007’ye kadar bekleyin – daha sonra üzerinde Vista Home Premium veya Vista Business yüklü olarak gelen yeni bir sistem satın alın.

Bu varsayılan çözümden sonra Windows Vista için diğer seçeneklere bir göz atalım. Buradaki hedefim her bir durum için en doğru kararı verebilmenizi sağlamak açısından size gerekli olan bilgileri vermek.

 

Vista Kurulum Stratejileri

Vista kurulumu için dört farklı strateji söz konusu:

 1. XP’den Vista’ya yükseltme yapmak.
 2. Vista kurulu olarak gelen yeni bir bilgisayar almak.
 3. Kendi Vista imajınızı oluşturarak yeni bilgisayara kurmak.
 4. Eski sisteminizi kullanın ancak Vista’yı sıfırdan kurmak için diski tamamen silin.

8 Yorum

  • Halit

   sakın vista ya geçme, çok sıkıntılı bir işletim sistemi. ben iki buçuk yıl kullandım, sonunda pes dedim windows 7 ye geçtim. sende öyle yap fakat 32 bit olarak, 64 bite geçme çünki tüm XP programları 32 bitte çalışır.

   • GAREZ

    XP öldü VISTA hala yaşıyor hatta isim değiştirip 2. kez geri geldi sende onu kullandın… VISTA SP2 ile çok daha iyi oldu… makyajlanmış 7 ile kıyas bile olmaz…

   • Halit

    sp ne aga, o zaman xp ye kaç tane sp çıktı bi halta yaramadı. arkadaşın aklını sen niye şimdi karıştırıyon, yardım etmeyede mi izin yok artık, her yere bulştınız. vista pc deki rem in yarısını kendine kullanan bir sistem bu arkadaş devamlı sp mi değiştircek ya ilerde sp 3 çıkarsa ne olacak.

 1. Sadık Özyavuz

  xp ve windows 7 dünyada en çok kullanılan ve az bi farkla windows 7 önde vistaysa yok denecek kadar az neyin kafasını yaşıyosan xp öldü diyerek araştırda konuş bilmiyosan sus kafadan at xp daha çok kullanılır belki bigün microsoft xp üzerinde geliştirmeler yapar hiç belli olmaz

Bir cevap yazın