Kendi Çantasına Dönüşen Dizüstü (Konsept)

Benim de aklıma gelmişti diyeceğiniz kadar basit.

Saplı Dizüstü - 1

Basit bir ayak mı? Evet.

Zhang Shouze bu konsept tasarımında, dizüstüne sadece ayarlanabilir bir basit sap ekleyerek, hem taşıma, hem kullanım ergonomisi, hem de soğutma sorunlarını aynı anda çözmüşe benziyor. İşin özünde taşıma sapının ayak olarak da kullanılabilmesi yatıyor. Basit demiştik değil mi?

Saplı Dizüstü - 3

Basit bir sap mı? Evet.

Paslanmaz çelik veya alüminyum yüzeye sahip olduğu sürece taşıması şık bir aksesuar olacağını da düşünüyoruz. Ancak gerçek çantaların, küçük olsalar da, ekstra pilleri, kabloları, birkaç evrakı, fareyi, hatta ufak tefek kişisel eşyaları taşıyabildiğini düşünürsek, bu tasarımı fazla minimalist bulabilirsiniz. Ancak her ürünün ceplere sığmak için yarıştığı şu günlerde minimalizmden şikayet etmek yürek isteyebilir.

Saplı Dizüstü - 2

Basit tasarımın, karmaşık (!) ayrıntıları.

4 Yorum

 1. uğur coşkun

  ooohooooo bu çoktan yapılmıştı yeni bişi değilki bu !!! ……. 2006-2007 civarı dell in xps laptopu idi sanırsam baya büyük ekranı vardı (21″ ekranı vardı sanırsam)… ben 2006 lapto palmıştım ve galiba aynı seviyede ekran kartı vardı ordan hatırlıyorum (7950gtx) tabi dell in laptop u acaip ağırdı 6 kg belki daha fazla … çanta şeklindeydi.. 😉 ..yani bu yazınız daki konu eski…

 2. Garen Yöndem

  Çok kullanışlı bir konsept değil zaten açıkcası benim hiç sevmediğim bir şekil 😀 laptop çantasını ben işe giderken veya işten dönerken günde 7-8 yere çarpıyorum. Bunu çarpınca ne olacak? 😀

 3. i0z

  her çarpmada ekran değiştireceksin. Bunun neresi tasarım ? Ama tasarımı sadce tek yönden bakarsan kabul edilebilir. Ama herkes kendine göre tasarım yaptım sanıyor.

  Bizim memlekettede durum aynı o kadar inşaat mühendisi var. Ama 1 tanesi bile kaldırım tasarlayacak zekaya sahip değil. heryere kaldırımlar arabalar için indirilip yayalar için yükseltiliyor.

  Yolda sürekli bi indir kaldır. Heleki oturma bölgelerinde olay daha feci 1-2 metrede bir bu kadar mühendis boşuna okuyor.

Bir cevap yazın