Kaspersky, Mobil güvenliğin geleceğini 2010 Dünya Mobil Kongresi’nde masaya yatırdı

Sponsor İçerik

Güvenli içerik yönetim çözümlerinin lider geliştiricisi Kaspersky Lab, geçtiğimiz aylarda İspanya Barselona’da gerçekleştiriken dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı 2010 Dünya Mobil Kongresi’nde, mobil güvenliğin geleceğini masaya yatırdı.

Kaspersky Lab, 2’nci salondaki 2.1C45 numaralı standında kötü niyetli programlar, spam, telefon hırsızlık gibi mobil tehlikelere karşı geliştirdiği ürünlerinden çocukların istenmeyen içeriğe erişimini engelleyen yeni çözümlerine kadar birçok yeni ürününü tanıtacak. Cep Telefonu operatörleri ve satıcıları için geliştirilen çözümlere ek olarak Kaspersky Lab standını ziyaret edenler, akıllı telefonları her türlü tehdidi karşı koruma altına alan ürünleri test etme fırsatı da yakaladılar. Test edilen ürünler Türkiye’de de satışa sunuluyor. Ürünlere ilişkin geniş bilgelere www.kaspersky.com.tr sitesinden ulaşılabilir.

Öte yandan Kaspersky Lab CEO’su ve kurucusu Eugene Kaspersky “Mobil güvenliğin geleceği: Kaspersky Vizyonu” konulu bir basın toplantısı düzenledi. Bu toplantıda modern mobil güvenlik kavramı, trendleri ve öngörüleri gibi konuların paylaşıldı.

Eugene Kaspersky’nin ardından Kaspersky Lab Mobil Çözümler Başkanı Sergey Nevstruev şirketin, akıllı telefonları ve kullanıcılarını mobil tehditlerden nasıl koruduğuna ilişkin çözümlerini paylaştı. Bu çerçevede Nevstruev,  kullanıcıları kötü niyetli programlardan, ağ ve SMS saldırılarından korumak ve akıllı telefonlarda bilgi kaybını engellemek, mahremiyeti korumak için özel olarak geliştirilen Kaspersky Mobile Security 9’un tanıtımını yaptı.

2010 Dünya mobil Kongresi ile ilgili daha fazla bilgi için:  www.mobileworldcongress.com

Bir cevap yazın