Kartvizit Boyutunda Fotoğraf Makinesi: Creative CardCam

Kartvizit Boyutunda Fotoğraf Makinesi: Creative CardCam

Artık yeni nesil cep telefonlarının hemen hemen hepsinde fotoğraf çekme yeteneği bulunuyor. Kamera ya üzerinde oluyor, ya da “tak çıkar” bir şekilde telefona bağlanıyor. Bütün bunlar ne için peki? Hepimiz bir anda fotoğraf sanatçısı mı olduk?

Sorunun cevabı elbette negatif. Bu tür ürünlerin asıl hedefi “anı yakalamak”. Yani nerede olursanız olun, hayatın enteresan bir karesini gördüğünüzde bunu anında dondurup bir yerlere yollamak, yani bir nevi sayısal olarak kayıt altına almak.

Fotoğraf makinesinde bu tür bir “mobilite” isteyen ancak bu kadar masum bir istek için bütçesini zorlamak istemeyen kullanıcıların karşısına Creative adına Creative CardCam dediği minik fotoğraf makinesi ile çıkıyor. Creative CardCam boyut olarak tam bir kartvizit boyutunda hemen hemen, kalınlığı ise sadece 6 mm. Objektif kasanın içerisinde yer alıyor, kamerayı açtığınızda dışarı fırlıyor.

 Objektif kasanın içerisinde yer alıyor, kamerayı açtığınızda dışarı fırlıyor.

Objektif kasanın içerisinde yer alıyor, kamerayı açtığınızda dışarı fırlıyor.

Tekrar bastırdığınızda ise yuvasına giriyor ve kamera da kapanıyor. Basit bir vizör ve vizörün üzerinde yer alan minik bir deklanşör yardımı ile resimleri çekebiliyorsunuz. Arka paneldeki minimini bir LCD ekranda kaç resim kaldığı, resim ayarları ve bunun gibi temel bilgileri görmek mümkün.

Bir cevap yazın