Kane & Lynch 2: Dog Days’ten Yeni Video

Bir psikopatın “dokunaklı” hikayesi…

Geçtiğimiz hafta demosu yayınlanan ve bazı oyunseverlerin demoyu denedikten sonra “yahu bu oyunun da Crysis gibi grafikleri yokmuş, işe yaramaz” diyerek listelerinden sildiği; ama aslında bizi muhteşem hikaye kurgusu ve cesur tasarım tercihleriyle avlamayı hesaplayan Kane & Lynch 2: Dog Days’ten yeni bir video yayınlandı.

Hitman serisinin de yaratıcısı olan Danimarkalı IO Interactive’in geliştirdiği ve ilk oyunun aksine bu sefer Lynch’in hikayesine odaklanacak ve bizleri Şangay’ın karanlık sokaklarında geçecek şiddet dozu yüksek bir maceraya davet eden Kane & Lynch 2: Dog Days’in daha önce Mafia II ile çakışan çıkış tarihi bir hafta geriye alınarak 20 Ağustos olarak belirlenmiş.

Merak içinde bekliyoruz.

4 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Bazı oyuncular da vasat oynanışı,yapılan reklamlarla yükselttikleri beklentileri karşılamayaşı,yapımcıların sanatsal olmaya kasmalarına rağmen o havayı hiç verememeleri,veremediklerini anladıkça “hadi kameraya yumulalım beyler” havalarına girip iyice sıvamaları yüzünden beğenmemişti.Onlardan bahsetmeyi unutmuşsunuz.

 2. Uğur Yurtsever

  Amacım anlamsız yere oyunu savunmak değil, ama sanırım oyunu tamamen yanlış anlayanlardansınız.

  Oyun her şeyden önce bir shooter. Yani nişan alıp ateş etmekle alakalı. Bunu da gayet “standart” bir şekilde yapıyor. Yani oynanışta ne olabilirdi ki. Siper sistemi dahi birçok oyundakinden daha gerçekçi çalışıyor.

  İkincisi; yapımcılar hiçbir zaman “sanatsal takılacaklarını” söylemediler. Sanatsal takılmakla artistik tasarımı birbirine karıştırmış olabilirsiniz. Zira oyun tamamen belgesel teknikleri ve belgesellere özel işitsel ve görsel filtreler kullanılarak hazırlanacaktı. Gayet de hakkını vermişler demodan görebildiğimiz kadarıyla. Oyunun tasarım tercihleri zevkinize uymuyor olabilir; ancak vay efendim adamlar böyle yapmayacaktı falan diye eleştiri yapmak da pek mantıklı değil. Zira adamlar tam olarak da bunu yapacaklardı. Böyle bir oyun hoşunuza giderse oynarsınız, gitmezse zaten piyasada yeterince senaryodan yoksun kan, şiddet, vurdu kırdı içeren shooter oyunu mevcut. Bu adamların da böyle sürüden ayrı bir oyun yapmasının kimseye bir zararı dokunmaz.

  Demodaki tek eksi nokta, animasyonların biraz problemli olması; ancak ben yapımcılardan kimsenin “aman efendim şöyle teknolojimiz var böyle motorumuz var” dediğini de anımsamıyorum. Tam aksine oyunlarının abartı görsel teknolojilerden ziyade filtrelere odaklanacağını defalarca belirttiler. Yani amaçları tamamen “çiğ” bir aksiyon sunmaktı. Dediğim gibi tamamen yanlış bir beklenti içine girmişsiniz. Bu yüzden, bahsetmeyi unuttuğumu düşündüğünüz kişiler, zaten ilk cümlemde bahsettiğim kişiler oluyor. 🙂

 3. Alper

  Açıkcası, ilk oyun da gayet güzel gelmişti bana.İçi boş, eğlencesiz, paso grafik içeren oyunlara nazaran ilaç gibiydi bu oyun.Optimizasyon sıkıntıları ve grafiksel hataları bir çok oyuncuyu bezdirdi ama hatrı sayılr bir kesim de oyuna hayran kaldı.Beğenmedi, hayran kaldı.Oyunun sıkıntısı bu.Kimse ”Eh işte” demiyor.

  Ya; ”Vaayyy”, ya da ”Iyyy” var elimizde.

  Kıssadan hisse, oyundan anlayanların sevdiği oyundu bu oyun.Çünkü içi doluydu, oyundan fazlasıydı.

Bir cevap yazın