Kane & Lynch 2: Dog Days Radikal Değişikliklerle Geliyor

Geçtiğimiz hafta Kane & Lynch 2: Dog Days’in 27 Ağustos’ta raflara çıkacağını duyurmuş ve yayınlanan yepyeni videoyu sizlerle paylaşmıştık.

Bildiğimiz gibi oyun, daha çok belgesellerde görmeye alıştığımız bir görsel stil kullanacak olmasıyla ön plana çıkıyor. Geliştirici IO Interactive’den Rasmus Poulsen de neden böyle bir karar aldıklarını oyunun resmi internet sitesinde anlatmış.

“Yüksek teknoloji içeren parıltılı bir oyun dünyasından uzaklaşıp Dog Days ile farklı bir şey deneme kararını çok önceden almıştık. Arzumuz, bugünlerde oyunlarda pek göremediğimiz, cesurca ortaya konmuş bir gerçekçilik seviyesini yakalamaktı. Feci şekilde abartılmış, devasa patlamalarla dolu ışıltılı, parlak ve kocaman bir mekanlar inşa etmek elbette eğlenceli; ancak bu aynı zamanda bu oyunda yapmak istediğimizin tam tersi anlamına geliyor.

 

Bu yüzden abartılı görsel teknolojiler kullanmak yerine, gelişmiş filtreleme yöntemlerini kullanarak kırpılmamış ve çiğ bir gerçekçilik yaratmayı seçtik. Görsel deneyimi doruğa çıkaracak ani ışık efektleri, kameranın lensine yapışan toz zerrecikleri, mekandaki ışık miktarına göre değişecek farklı filtreleme yöntemleri gibi öğelerle beraber aynı deneyimi işitsel olarak da yaşatmayı planlıyoruz.”

Kane & Lynch 2: Dog Days’in yayınlanan son videosuna bakılırsa IO Interactive’deki arkadaşlar, hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerliyorlar. Oyun çıktığında bu deneyimi gerçek anlamda yaşayabilirsek, 2010’un sanat yönetimi anlamında en başarılı oyunu şimdiden belli diyebiliriz.

Bir cevap yazın