James Bond: Blood Stone

James Bond serisi, gerek kitapları, gerekse filmleri ile başta İngiliz, daha sonra da dünya kültüründe oldukça ikonik bir karakter bildiğiniz üzere. Beyazperde de başta efsanevi Bond Sean Connery olmak üzere Roger Moore’dan Pierce Brosnan’a birçok aktör tarafından canlandırıldı Bond. Bond’un asıl ününün özellikle filmlerden sonra yayıldığını söylemek yanlış olmaz, her ne kadar kitapları da dünyanın dört bir yanında hala okunuyor olsa da Bond’un çok daha geniş kitlelere filmler sayesinde ulaştığı yadsınamaz bir gerçek.

James Bond Blood Stone 1.jpg

Quantum of Solace'da olduğu gibi Blood Stone'da da James Bond'u son Bond Daniel Craig canlandırıyor.

Bond kitapları yalnızca filmlere uyarlanmadı elbette. Geçmişte tiyatro oyunlarından radyo oyunlarına, çizgi romanlardan bant karikatürlere, bir çok farklı medya türüne uyarlandı James Bond. Ancak bütün bu türlerin arasında bizi şu anda ilgilendiren elbette video oyunları, daha spesifik olmak gerekirse James Bond’un en son oyunu, Blood Stone.

James Bond oyunlarından her ne kadar ünlü Nintendo 64 oyunu Goldeneye’yı oynayamamış olsam da PS2 döneminde çıkan hatırı sayılır bütün oyunlarını oynadım neredeyse. Agent Under Fire, Nightfire, Everything or Nothing gibi özgün Bond hikayelerine sahip video oyunları doğal olarak daha başarılı olsa da Quantum of Solace gibi son zamanlarda çıkan film adaptasyonları da hayal kırıklığına uğratmadı beni açıkçası. Blood Stone, Everything or Nothing’in izinden gidiyor ve bize Bond’u üçüncü kişinin bakış açısından kontrol ettiğimiz bir oyun deneyimi sunuyor. Ne derece başarılı oluyor, hangi noktalarda çuvallıyor merak ediyorsanız yazının devamına davetlisiniz.

9 Yorum

  1. Ziyaretçi

    “Eğer animasyonlara biraz daha özenilseydi, çevre tasarımı bu kadar sıradan olmasaydı, sonu biraz daha akılda kalıcı olsaydı belki de bittikten sonra anında aklımızdan silinmeyecek bir deneyim yaratabilirlerdi ve 75’den daha yüksek bir not alabilirdi Blood”

    yazıyor

Bir cevap yazın