Jagged Alliance: Back In Action GamesCom’da Olacak

bitComposer Games, oyun çıkmadan önce son gösterilerini GamesCom’da yapacaklarını duyurdu.

Geçen yıl Mart ayında Alman bitComposer Games, Sir-Tech’in iflas bayrağını çekmesinin ardından Strategy Fist’e geçen Jagged Alliance isim haklarını satın almış ve serinin üçüncü oyununu duyurmuştu hatırlarsanız. 2010 yaz aylarında da iki yeni projelerinin daha olduğunu açıklamıştı. Tarayıcı tabanlı bir MMO olacak Jagged Alliance Online ve ikinci oyunun yeniden yapımı olacak Jagged Alliance 2: Reloaded, diğer adıyla Jagged Alliance: Back in Action…

Bu güzel haberler, sıra tabanlı strateji mekanikleriyle rol yapma öğelerini sürükleyici bir hikaye ve eşsiz bir oyun dünyasıyla birleştiren Jagged Alliance’ın 90’lı yıllara damga vuruşuna tanık olmuş oyunseverler için oldukça sevindiriciydi şüphesiz. Ne var ki, bu günlerin ardından üç proje de uzun süren bir sessizliğe büründü.

Neyse ki Alman dostlarımız merakımızı giderecek açıklamayı yaptı. Jagged Alliance: Back in Action, 21 Ekim’de raflarla buluşmadan önce Ağustos ayında Almanya’da düzenlenecek Gamescom 2011 fuarında görücüye çıkacak.

İkinci oyunun yeniden yapımı olacak Jagged Alliance: Back in Action hakkında neler biliyoruz peki?

  • Kullanıcı arabirimi tamamen yeniden tasarlanıyor.
  • 3D izometrik bir bakış açısına sahip olacak.
  • Seriyle yeni tanışacaklar için detaylı bir eğitim bölümü (orijinal oyunda yoktu hatırlarsanız).
  • JA: Back in Action, Unfinished Business ve Wildfire genişleme paketlerinin yanı sıra Gold Pack ile gelen iyileştirmeler ve senaryo editörünü de içerecek.
  • Plan&Go (planla ve oyna) adında yeni bir opsiyon olacak. Bu opsiyon sıra tabanlı oynanış mekaniklerini gerçek zamanlı çatışma öğeleriyle birleştirecek. Yanlış anlamadıysam ilk önce hareketlerimizi planlayıp, daha sonra aksiyonu tamamen gerçek zamanlı olarak izleyebileceğiz.
  • Plan&Go opsiyonu fog of war‘u (daha önce gitmediğimiz ve görüş açımız bulunmayan yerlerin karanlık görünmesi) da kaldıracak.
  • Paralı asker eğitmek artık daha kolay.
  • Tüm karakterler için seslendirme olacak. Senaryo, hikaye ve karakterlerde bir değişiklik olmayacağı söyleniyor.
  • Ortalama 70 saatlik bir oynanış süresi bizleri bekliyor.

Kağıt üzerinde hiç fena durmuyor açıkçası. Oyunu aksiyon halinde görmek için GamesCom’u iple çekmeye başlayabiliriz.

Bu arada Jagged Alliance Online’ın da kış aylarında yayınlanması bekleniyor. Serinin üçüncü oyununu ise muhtemelen 2012 yılı içerisinde görebileceğiz.

Umarım bitComposer, Jagged Alliance efsanesini yeniden canlandırarak kendilerine birbirinin aynısı FPS oyunlarıyla eziyet eden genç oyuncularla tanıştırmayı başarabilir.

2 Yorum

Bir cevap yazın