Jagged Alliance 3 Duyuruldu

Rol yapma ve strateji oyunlarından, hatta bu ikisinin karışımından hoşlanıyorsanız Sir-Tech’in Jagged Alliance serisini duymamış olma ihtimaliniz çok az. Gerek 90’lı yılların arkaik rol yapma oyunu öğelerini sıra tabanlı strateji ile birleştiren eşsiz oyun dinamiği, gerekse sürükleyici hikayesi ve sıra tabanlı bir strateji oyunundan beklenmeyecek yoğunluktaki aksiyonuyla Jagged Alliance serisi, birçok oyunseverin geçmişinde çok derin izler bırakmıştır. Tıpkı Fallout gibi.

Ne var ki, 2000’deki Unfinished Business isimli Jagged Alliance 2 (1999) ek paketini takip eden yıllar, bize yeni bir Jagged Alliance oyunu yerine 2004’te ikinci bir ek paket (Wildfire) getirmişti.

Bekledik bekledik bekledik… Birçoğumuz Jagged Alliance isimli bir oyunun varlığını bile hatırlamaz oldu…

Bugün ise güneş, yeni bir Jagged Alliance oyunu için doğdu.

Stalker: Call of Pripyat’ın dağıtımcısı olarak tanıdığımız Alman bitComposer Games, Sir-Tech’in 2003’teki iflasının ardından Strategy First’e geçen Jagged Alliance isim haklarını satın aldığını açıkladı bugün. Hatta yeni Jadded Alliance oyununu da 2011 için müjdeledi.

bitComposer Games’in yaptığı açıklama ise serinin fanları için heyecan verici:

“Jagged Alliance 3, seleflerinin güçlü noktaları üzerine inşa edilecek ve sürükleyici bir hikayeye sahip olacak. Jagged Alliance, bir kez daha, taktik rol yapma oyunu ve sıra tabanlı stratejinin sevilen kombosunu sizlere sunacak.”

Şimdilik proje hakkında fazla bir bilgiye sahip değiliz. Tek temennimiz bu projenin, daha önce Strategy First’ün üzerinde çalıştığı iddia edilen Jagged Alliance oyunu gibi fos çıkmaması. Sizler için projeyi takibe başladık. Yeni detayları öğrenmek için nereye geleceğinizi iyi biliyorsunuz. 🙂

4 Yorum

  1. Zenocka

    Ne zaman ne zaman??
    Hiç bi oyunu böyle beklediğimi hatırlamıyorum
    İnşallah karakterlerin çoğu aynı kalır.
    Detaylar da yine bizi şaşırtsın, harita kocaman olsun, oyna oyna bitmesin 🙂

Bir cevap yazın