Jabra BT2080 Bluetooth Kulaklık

İnceleme Ve Sonuç

Jabra BT2080

Jabra BT2080, 8 gr gibi oldukça hafif olmayı başarabilen bir yapıya sahip. Kulaklık kasası sert plastikten üretilmiş ve iyi bir işçilik süreci sonucu sağlam bir yapıya sahip olmuş. Kasanın üzerine kulaklığı yönetmemizi sağlayan üç adet tuş konumlandırılmış. Kasanın arka yüzeyinde iki saniyelik basılı tutmaya duyarlı açma/kapama tuşu, ön kısımda çağrıları yöneten tuş ve kasanın yanında ise ses seviyesini ayarlayan tuşlar yerleştirilmiş. Kulaklığın kasasının üzerinde tuşlar haricinde güç durumunu ve bağlantı durumunu gösteren LED ışıklar mevcut.

Jabra BT2080

Jabra BT2080 Bluetooth radyo frekansları üzerinden sesli iletişimi iki tür profille destekliyor. Hands-free profili ile bilgisayarınızın üzerindeki bütün sesleri kulaklığa yönlendirebiliyorsunuz. Headset profili ise sadece sesli çağrılarda devreye girerek, kulaklık üzerinden görüşme yapmanızı sağlıyor. Radyo frekansları üzerinden sesli iletişimlere ulaşabilmek için eşleştirme işlemi yapılması gerekiyor. Jabra BT2080 güvenli ve basit eşleşmeyi destekleyerek şifre gerektirmeden mobil cihazlarınıza bağlantı sağlayabiliyor. Bağlantı mesafesi ise açık alanda 10 metre ile sınırlanıyor.

Jabra BT2080

Kulaklığı tecrübe ettiğimiz süre içerisinde, 6 saat konuşma ve 200 saat bekleme süreleri ile uzun süre şarj yüzü görmeden kulaklık kullanımımıza hizmet edebildi. Hafif yapısı ise sıklıkla kulağımıza takılı bir cihaz olduğunu unutmamıza sebep oldu. Kulaklık, kulağın iç kısmına iyi tutunabilmek için plastik bir aparat ile geliyor. Bu aparat yumuşak plastikten yapılmış ve kulağın iç çeperine sıkışarak sağlam bir şekilde tutunuyor.

Jabra BT2080 kablosuz konuşma performansı olarak tatmin edici bir kulaklık. Karşı tarafın sesini kulağımıza ulaştırırken hem kaliteden hem de ses yüksekliğinden ödün vermiyor. Ancak bluetooth kulaklıkların sorunu olan çevre sesleri sizin sesinizle karıştırıp karşı tarafa iletmesi Jabra BT2080’de de karşımıza çıkan bir problem oluyor.

Uygun fiyata, uzun konuşmalarınıza cevap verebilecek bir kulaklık arıyorsanız, Jabra markasının kolay kullanım hedefli BT2080 modelini incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın