İşte Karşınızda Apple iPad

Apple iPad

Apple iPad (Tıklayın)

Apple başkanı Steve Jobs birkaç yeni ürün duyurmak üzere basın mensuplarını San Francisco’da bir araya getirdi. Fakat bu ürünler arasında en fazla merak edilen şüphesiz ki şu tablet bilgisayardı. Her ne kadar söylentilerde adının iSlate olacağı ortaya atılmış olsa da, Jobs ona “iPad” dedi.

Başkan iPad sunumlarına başladığında biraz hayal kırıklığına uğramadık desek yalan olur çünkü karşımızda sadece devasa bir iPod Touch duruyor. Onu özel kılan tek şey içindeki 1 GHz Apple A4 işlemcisi. Özellikleri standart bir tablet bilgisayardan bekleyebileceğimiz şeyler. Sunumda uzun süre söylentiler arasında yer alan çoklu-görev özelliğine dikkat çekilmemesi de  düşündürüyor.

Apple iPad

Apple iPad

Ayrıntılara geçelim. Yaklaşık 600 gram ağırlığında ve 1 cm’den birazcık daha kalın. 9.7″ Multi-touch ekranı var. Bunun yanında Bluetooth 2.1+EDR, WiFi, 30-pin bağlantı, hoparlör, mikrofon, ivmeölçer ve pusula gibi akıllı telefonlardan görmeye alışkın özellikler bulunuyor. Yoğun kullanımda pili 10 saat dayanıyor ancak bekleme süresi bir aya kadar uzanıyor. Bütün iPhone uygulamaları çalışabilecekmiş.

Apple iPad

Apple iPad

Tüm iPhone uygulamalarını çalıştırabiliyor demiştik. Bunların dışında tanıtılan yeni yazılımlar iBooks ve iWork. iBooks bir e-kitap okuyucu yazılımı. iWork ise ofis yazılımı gibi duruyor ancak hakkında net bir bilgimiz yok.

Aşağıda iPad fiyatlarını görüyorsunuz. 3G’nin gereksiz bir lüks olduğunu düşünenler paradan 130 Dolar tasarruf edebilecekler.

Apple iPad

Apple iPad Fiyatlar

Bir cevap yazın