İşte Dünyanın En Pahalı Faresi

Müsrif insanlar için kullanılan pek çok deyim vardır ama bu deyimlerin hoş anlamlar taşığını söyleyemeyiz. Peki, bu aşırı müsrif insanlar ne yapıyorlar da bu kadar ağır eleştirilere maruz kalıyorlar? Alın size son bir örneği.

İsviçreli bir firma, “dünyanın en pahalı faresini” tasarlamış. 18 ayar beyaz altın kullanılan bu fare, ayrıca tam 59 adet elmasla süslenmiş. Fiyatı da tam olarak 26,730 Dolarcık. Bu “makul” fiyatlı farenin teknoloji dostu olduğunu söyleyemem zira farede wireless özelliği bile yok ama firmanın dediğine göre; bu fare, 3 yıl garanti ve 800 Dpi çözünürlük sunuyor ayrıca farede optik alıcı kullanılmış . İçinde optik alıcı yerine elmas top olan fare modeli ise ne yazık ki henüz bulunmuyor.

Dünyanın en pahalı faresi

Dünyanın en pahalı mouse u

Neyse, zenginin malı yine züğürtün çenesini yordu ama artık size “dünyanın en pahalı faresi ne abi” diye bir soru gelirse, ne cevap vereceğinizi çok iyi biliyorsunuz.

9 Yorum

 1. Necmettin

  Dünya’nın en pahalı faresinin üretilirken beyaz altın kullanılması ve pırlanta ile süslenmesinin yanında en son teknolojiyle üretilip farklı ergonomik özelliklerinin olmasını da beklerdim. Bu haberi okuduğumda aklıma gelen ilk yorum demek ki çok zenginler teknolojiden anlamıyormuş oldu :).

 2. CriticalWave

  Teknolojiden yoksun bir fare. Dünyanın en gereksiz ürünü seçilmesi gerekli.

  800 DPI??   5 liralık farelerde olan özellik bu. Logitech G9 da 3500 DPI var. dünya para bayılıp 800 DPI ya talim ettirecekler insanları. bilinçsiz zengin kullanıcıları hedef almışlar :=)

 3. Anıl Acar

  -abi geçen dünyanın en pahalı faresini gördüm.
  -vayy.nasıl birşey bu, özellikleri ne ? uçuyormu kaçıyor mu?
  -2  tane tuşu var.altın elmas herşey var abi içinde.özelliklerini bilmiyorum.
  -her tık ta insanıın poposunda bir büyüme olayı oluyo sanırım o fare modelinde 🙂 🙂 🙂

 4. i0z

  insan en pahalı fareyi tasarlamak için yola çıkarsa her türlü zeka kırıntısından mahrum kalmış demektir.

  ama en rahat Yada farklı özellikte olanı tasarlarken gereken masraflarla fiyatı yükselirse buna tercih dersin. İşine gelirse alırsın.

  Bunu alack çıkarmı? çıkar neden çımasın. Dünyada kimileri akşam uyurken bile dakikada binlerce dolar kazanabiliyorken. bu zımbırtıya verdiği parayı nasıl kazandığını hatırlamıyordur çünkü.

  ama dünyanın her yerinde ABD,Afrika,Çin,Türkiye, Avrupa dahil aç uyuyan insanlar var. Günce 1 dolar geliri olmayıp 4-5 kişilik ailesini yaşatmaya çalışan insanlar olduğunu bilmek insana “Allahım bu dünyada neden yaşıyoruz” dedirtiyor!

   

Bir cevap yazın