Irrational Games’in Yeni Oyunu Bu Hafta Açıklanıyor

System Shock 2 ve BioShock gibi klasiklerin yaratıcısı Irrational Games ekibi, yeni oyunlarını bu hafta açıklayacak.

System Shock 2 FPS tarihinin en büyük oyunlarından birinin altına imzasını atmış; ardından Freedom Force, Tribes: Vengeance ve S.W.A.T 4 gibi başarılı oyunlar geliştirmiş (tamam Tribes: Vengeance çok da başarılı değildi) Irrational Games, 2005 yılında darboğaza girmiş ve 2K Games’in sahibi Take-Two tarafından satın alınmış ve ismi de 2K Boston olarak değişmişti. Bu zoraki evliliğin ilk meyvesi de System Shock 2’nin manevi kardeşi BioShock olmuştu hatırlarsanız. Ken Lavine ve ekibi, BioShock’la yakaladığı büyük başarının ardından devam oyunu projesini 2K Marin’e devretmiş ve Ocak ayı başında da eski isimleri Irrational Games adı altında yeni bir oyun üzerinde çalışmaya başlamışardı.

O günden bu yana da Irrational Games’in yeni oyununu merak edip durduk. Ancak görünen o ki daha fazla beklememiz gerekmeyecek. Zira Irrational,  resmi sitesinde yayınladığı podcast ile yeni oyunlarının önünümüzdeki hafta açıklanacağını duyurdu. Hatta gündemde 12 Ağustos’ta yayınlanacak bir de video var.

Peki bu yeni oyun ne olabilir? System Shock isim haklarının EA’de olduğunu düşünürsek, üçüncü bir System Shock oyunu en azından şimdilik zor görünüyor. BioShock? S.W.A.T 5? S.W.A.TShock? Tahmin yürütmek gerçekten zor. Ancak hislerimiz bizi yanıltmıyorsa (ki genelde yanıltır) bu yepyeni bir IP olacak gibi duruyor. Gerçi Warren Spector’ın Deus Ex’i de yeniden doğuyorken, Ken Lavine’den de yeni bir System Shock hiç fena olmazdı ama şimdilik yapacak bir şey yok. 🙁

Nefeslerimizi tuttuk bekliyoruz.

1 Yorum

Bir cevap yazın