Irrational Efsanesi Yeniden Doğuyor

Ultima Underworld, System Shock, Flight Unlimited ve Thief gibi efsane oyunların yapımcısı Looking Glass’tan Ken Lavine’in kurduğu Irrational Games ekonomik darboğaza girip Take Two Interactive tarafından alınıp, Take Two şirketlerinden biri olan 2K Games’in Avustralya ve Boston ayaklarını oluşturması için yeniden yapılandırılmıştı. Firma da ilk iş olarak System Shock 2’nin ruhani ardılı olarak BioShock’u raflarla buluşturmuştu. (off ne karışık bir hikaye)

Tabi System Shock 2 gibi muhteşem bir klasiğin; Freedom Force ve SWAT 4 gibi başarılı oyunların Irrational Games’in elinden çıktığını hatırlamayan oyunseverler, “ne var ki bunda” diyebilirler. Fakat 2K Games’ten gelen haberler Irrational Games efsanesinin geri dönmeye hazırlandığını müjdeler nitelikte.

2K Games Avustralya, (eski Irrational Avustralya oluyor haliyle) BioShock 2’yi Şubat ayına yetiştirmeye çalışa dursun; Irrational Games sitesi bir geri sayımla yayına girmiş bile. 2K Games cephesinde neler olup bittiğini ve Irrational Games’in hangi projelerle doğacağını öğrenmek için üç gün daha beklememiz lazım. Merakla bekliyoruz.

Bir cevap yazın