iPod Touch 5. Nesil Dokunmatik Home Tuşu İle Gelebilir

CrunchGear’in haberine göre, iPod Touch 5. nesil 128 GB dahili hafızaya ve dokunmatik Home tuşuna sahip olacak.

Apple’ın bir süredir daha büyük ekran alanı yaratabilmek adına iPhone ve iPod Touch modellerinde Home tuşunu kaldırmak istediği söyleniyordu. Eğer CrunchGear’in haberi doğruysa, Apple, Home tuşunu kaldırmak yerine dokunmatik bir Home tuşu tasarlamış. Ayrıca haberde (DVT-1) kod adlı iPod Touch 5. nesilin prototipi olduğu söylenen bir resim de paylaşılmış. Yani, henüz prototipler üstünde konuşuyoruz. Belki de bu prototip hiçbir zaman seri üretime geçmeyecek. Buraya kadar sadece söylentiler var elimizde.

Haberde dikkat çeken bir diğer iddia ise, iPod Touch 5. nesilde 128 GB dahili hafıza olacağı. Eğer haber doğruysa, kuşkusuz iPod Touch 5. nesil Apple ürünlerinin hafıza kapasitesi için önemli bir sıçrama olabilir.

Son olarak, iPod Touch 5 nesilin Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Tabi iPhone 5 gerçekten gecikir ve Apple ürün yenileme takviminde bir sıkıntı oluşursa durum değişebilir.

Kısacası, Apple o kadar büyük bir marka ve beklenti yarattı ki, gördüğünüz gibi en ufak ayrıntı bile haber oluyor.

iPod Touch 5 Nesil

1 Yorum

  1. i0z

    bu alatleri kullananların yaptıkları en faydalı iş mail bakmak gerisi hava cıva

    Ama motorola Atrix gibi bir alet notebook tarzı dock ile geliyor ve Microsoftun bahsettiği Windows 8’i her uygulamayı cihazda çalıştırabildiğimizde
    artık notebookların devri kapanmaya yüz tutar. O zaman tek bir cihaz ile tüm işlerinizi görebilirsiniz.

    Bu türden oyuncaklara gerek kalmaz.

Bir cevap yazın