iPod Nano ve iTunes 7

Aradığınız şey aynı kalite ama yeni bir ürünse iPod Nano kesinlikle bu tanıma uyuyor; iPod Mini’nin yerine çıkarılan ince yapılı kenarları yuvarlatılmış metalik kasasıyla orjinal Nano’ya çok benziyor. Yeni Nano biraz aha ufak ancak bunu ölçebilmek için bir mikrometreye ihtiyacınız var. Ancak esi Nano’nun polikarbonat ön kapağına göre çizilmelere karşı daha dayanıklı olan (ayrıca parmak izleri de eskisi kadar belli olmuyor) fırçalanmış alüminyum kasasıyla yeni Nano kesinlikle eskisiyle karıştırılmıyor.

Ürünün renkleri ne kadar depolama alanınız olduğunu gösteriyor; 8 GB model sadece siyah renge, 2 GB en basit model gümüş renge ve 4 GB kapasiteli model de mavi, yeşil ve pembe renklere sahip.

"4GB Nano'lar renkli ancak 8 GB için sadece siyah renk seçeneği sunulmuş"

” border=”0″ cellpadding=”3″ cellspacing=”1″>

Boyutlar 90 x 40mm x 6.5mm Ağırlık 40g Güç Kaynağı Doldurulabilir Lityum Ion pil (değiştirilemez) Ekran LED arka aydınlatmalı 1.5″ LCD, 176×132 noktacık (piksel) Bellek 2GB, 4GB, 8GB flaş Kayıt yok Çalma AAC, Korumalı AAC, MP3, Dinlenebilir (biçim 2, 3, ve 4), Apple Kayıpsız (Lossless), AIFF, WAV; iTunes 7 ile aralıksız çalma (gapless playback) Ekran Konumlandırması yatay AV Bağlantıları Apple bağlantı arayüzü Arayüzler USB 2 Pil Ömrü 24 saat müzik çalma

Yeni görünümlü kasa daha fazla depolama kapasitesi ve daha uzun pil ömrü sağlıyor ancak fiziksel farklar çok az. Ekran boyutu aynı (1.5″) ama fark edilir şekilde daha parlak (büyük ihtimalle üzerinde bir kat polikarbonat tabakası olmadığı için); Apple parlaklığın %40 daha fazla olduğunu söylüyor. Çözünürlükte veya resimlerde görebileceğiniz ayrıntı miktarında bir değişiklik yok (176 x 132) fakat ancak gözlerin daha az yorulduğu kesin. Yeni Nano’da parlaklık denetimi yok; bu özellik daha geniş sabit diske sahip olan modellere video izlerken güç tasarrufu yapabilmeniz için koyuluyor.

"İnce, gösterişli, sağlam; yeni iPod Nano"

Bir cevap yazın