iPhone OS 4.0 Hakkında Resmi Bilgiler ve Ekran Görüntüsü Sızdırıldı

Dördüncü nesil iPhone’un işletim sistemi olacak olan iPhone OS 4.0 hakkında ayrıntılı bilgiler ve bir de ekran görüntüsü internete sızdırıldı. Boygeniusreport bilgilerin bir Apple çalışanı tarafından sızdırıldığını ileri sürüyor.

iPhone OS 4.0 Ekran Görüntüsü

iPhone OS 4.0 Ekran Görüntüsü

Edinilen bilgilere göre iPhone OS 4.0, iPhone fanatiklerini heyecanlandıracak birkaç sıra dışı yeni özellik ekleyecek:

  • Multi-touch (çoklu-dokunma) özelliği işletim sisteminin tümüne yayılacak
  • Arka planda çalışan uygulamalar PC işletim sistemlerinde olduğu gibi ele alınacak (multi-tasking)
  • Kullanıcı arayüzü kullanımı ve menüler arasında gezintiyi daha da kolaylaştıracak şekilde geliştirilecek (istek: duyurular eklense ve anamenü biraz daha geliştirilse fena olmaz)
  • iPhone OS 4.0 iPhone 3G ve 3GS telefonlarına da yüklenebilecek. Apple bu güncellemeyle beraber eski iPhone’ların yeniden doğacaklarını ve bir bilgisayardan neredeyse farksız olacaklarını ileri sürüyor. İşin en heyecan verici kısmı da bu zaten
  • Sızdırılan son bilgi fazla kişinin ilgisini çekmez fakat senkronizasyon (takvim uygulaması ve rehberinizdeki kişilerin başka bir telefonla ya da bilgisayar ile eşitlenmesi) yeteneği bir üst düzeye taşınacakmış.

iPhone 2G, 3G ile aynı işlemci ve belleği kullanmasına rağmen bu güncellemeden faydalanamayacak gibi görünüyor. Ancak bu konuda da kesin bir şeyler söylemek mümkün değil.

Ekran görüntüsü hazır olduğuna göre 27 Ocak’ta Apple’ın düzenleyeceği etkinlikte Apple iSlate’in yanında iPhone 4G’nin ilk örneklerini görebiliriz. Heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Bir cevap yazın