iPhone ‘da Görüntülü Konuşma Yakında mı?

Bildiğiniz gibi, Apple’ın popüler ürünleri iPhone ve iPad’de görüntülü görüşme için bir kamera bulunmuyor. Ama bildiğimiz bir şey varsa oda, Apple’ın eteğindeki taşları birden ortaya dökmediğidir. Apple, geliştirdiği her yeni teknolojiyi, yeni nesil adıyla pazarlamayı çok iyi biliyor.

Aslında, görüntülü konuşma özelliğinin iPad’de bulunması bekleniyordu ama beklenen olmadı ve Apple hayranları biraz hayal kırıklığına uğradılar. Şimdi vereceğimiz haber ise Apple hayranlarının yüzünü güldürebilir. appleinsider internet sitesi, Apple’in yeni onaylattığı bir patentin şemasını ele geçirmiş. Şemaya bakınca, iPhone’un ön yüzünde bir kamera gözüküyor. Artık kaçıncı nesil iPhone olur bilemiyoruz ama iPhone’da görüntülü konuşma yapma imkanı çok uzak bir tarihte olmasa gerek.

iPhone ön kamera

Bu kadar da değil. Yine aynı patent şemasından öğrendiğimize göre; yeni iPhone, artık ortam ışığa duyarlı, ışığa göre video ve resimlerin kontrastını azaltıp attırabiliyor.

Görünen o ki Steve Jobs, sadece Adobe’ye laf atmakla geçirmiyor günlerini…

1 Yorum

  1. Tesla

    Harika bir haber. yakında iPhone ile görüntülü görüşme yapılabilecek hatta mms bile atılabilecekmiş. tabi bunun için applestore’a ayrıca para bayılmak mecburi olur. ama bu kadar ucuz(!) bir teknoloji harikasının (!) ilk etapta görüntülü görüşmeyi sağlamasını beklemek zaten haksızlık olurdu. Zuhaaa 😀

Bir cevap yazın