iPhone 5’in Tasarımı Belli Mi?

iPhone 5’e dair söylentileri toplayan giga.de ekibi iPhone 5 prototipi üretti.

Herkes iPhone 5’in nasıl bir tasarıma sahip olacağını merak ediyor. Giga.de ekibi de iPhone 5 ile ilgili doğru olma payının yüksek olduğunu düşündükleri söylentileri toplamışlar ve bu söylentiler ışığında bir adet iPhone 5 prototipi üretmişler.

iPhone 5 prototip

Giga.de ekibinin ürettiği prototipin üst kısımda 6.86 mm alt kısımda da 5.33 mm kalınlığa sahip olduğunu belirtelim. Gerçekten çok ince olan cihaz, iPhone 4’e göre de biraz daha geniş bir kasaya (iPhone 4’ün 58.6 mm genişliğine karşı 59.94 mm) ve 4 inç ekrana sahip.

Ayrıca iPhone 4’ün ön tarafında bulunan mekanik yuvarlak tuş yerini oval şeklinde kapasitif bir tuşa bırakmış.

iPhone 5’in bu prototipe benzeyip benzemeyeceğini kimse bilmiyor. iPhone 5, iPhone 4’ün daha iyi donanıma sahip olan bir hali olarak bile çıkabilir karşımıza. Fakat Giga.de’nın tasarımının da ıoldukça şık ve göz alıcı olduğunu da kabul etmek lazım.

Aşağıdaki videoda Giga.de’nin ürettiği prototipi daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=BFmHxz5n8qs align:center

2 Yorum

  1. derya

    apple 5 bu büyüklükte olsun çok gzel ve adobe flash desteği olmalı,kamerası nokia mwc 808 deki 41 mp lik kameraya rekabet olmalı,apples store uygulamaları zenginleştrilmeli,kamerası en düşük 12 mp olmalı en yüksek 41 mp olmalı,internet hızı 1.8 ghz we ya 2.0 ghz olmalı,fiyatı ise çok aşırı pahalı olmamalı,weri gönderiminde ise apple dan apple a weya başka bir aparat bulundurulmaması yani her telefona weri transperi olmalı,mesela apple dan nokia ya weya qsamsung a we de bşka telefnlardan da weri alınmalı,amaç apple ı lider yapmak we apple ın kullanıcısını artırmak

Bir cevap yazın