iPhone 5’in Piyasaya Çıkış Tarihi Belli Oldu

Apple’ın merakla beklenen ve büyük ihtimalle akıllı telefon dünyasında tozu dumana katacak telefonu iPhone 5’in, ABD piyasasındaki kesin satışa çıkış tarihi nihayet belli oldu. Servis operatörlerinin de baskısıyla iPhone 5, Amerika’da 5 Eylül 2012 12 Eylül’de tanıtılacak, 21 Eylül’de kullanıcılarla buluşacak.

Güncelleme: AT&T ve Verizon çalışanlarından alınan son bilgilere göre iPhone 5, 21 Eylül’de satılmaya başlanacak. Her iki firma da satış temsilcilerinin 21 – 30 Eylül tarihleri arasında tatile çıkmalarına izin vermiyormuş.

Cihazın ülkemize geliş tarihinin ise Kasım’ı bulması bekleniyor. Satış rekorları kırması beklenen akıllı telefon; A6 dört çekirdekli işlemci, 1 GB bellek, HD video kayıt ve gösterim, 4G iletişim ağı, NFC (Near Field Communication – Yakın Mesafe İletişimi), 64 GB’a kadar depolama alanı, 4″ kapasitif retina ekran, 8 megapiksellik yüksek çözünürlük destekli fotoğraf makinesi gibi özelliklere sahip olması kesin gibi görünüyor.

iPhone 5’in ülkemizde 2000 TL civarında bir fiyatla, sadık Apple müşterilerine hitap edeceği de kesin gibi görünen başka bir olasılık.

6 Yorum

  1. fazil

    Bu haberi yazan arkadaş biraz kendi yorumunu yapmış herhalde 64 sd kart desteği 4 inç ekran falan nedir. Apple’ın böyle bir şey yapmayacağı gayet bariz nasıl böyle bir haber yayınlanabiliyor anlamadım.

Bir cevap yazın